Культурні події на вихідних у Львові
Ніч французьких короткометражок, святкування у Шевченківському гаю та перший День неспішного мистецтва
Дні короткого метра — на «Французькій весні».
«Французька весна» продовжує дивувати. У суботу, 14 квітня, в кінотеатрі «Планета кіно» у ТЦ «Форум» на кіноманів чекають «Довгі ночі короткого метра». Це безперервний шестигодинний перегляд найкращих французьких короткометражок, що відбувається у нічний час. Покажуть понад 20-ть короткометражок. Ці стрічки вже бачили на фестивалях у Каннах, Нью-Йорку та Торонто. А у неділю, 15 квітня, у FESTrepublic паризький гурт «La Mathilde» під саксофон, акордеон та гітари заінтригує рок-шансоном.
«Я заохочую вас відвідати цей концерт, адже слова пісень є надзвичайно сильними. Навіть якщо ви не розумієте французької, відчуєте ту потужність завдяки музичному оформленню», – запросив виконавчий директор Французького інституту в Україні Матьє Арден.
«Святкуймо Воскресіння разом» — у Шевченківському гаю.
До «Шевченківського гаю» кличе фестиваль «Святкуймо Воскресіння разом». Це вже десятий. Розпочнеться все опівдні Архиєрейською Літургією. Далі концертуватимуть гурт «ЯгОди», Бріа Блессінг, Софія Федина, оркестр «Львівські фанфари». Діятимуть дев'ять мистецьких майданчиків: охочих навчатимуть малярства на склі, театральної майстерності, писанкарства, діятиме фантастична пісочна анімація з великодніми мотивами, молодь водитиме гаївки, зокрема лемківські. Традиційно влаштують і благодійну лотерею.
«Ми надихнулися словами апостола Павла в листі до филип'ян, який каже: «Радійте завжди у Господі, радійте!» Ми цією фразою надихнулися, бо в Україні зараз нелегкий момент. Павло, коли писав цей лист, він був у тюрмі, він пише з в'язниці. Але все одно закликає радіти», – пояснив директор «Фундації Духовного Відродження» отець Любомир Гладюк.
Slow Art Day вперше відбудеться в Україні.
День неспішного мистецтва пропонує новинку. Вперше в Україні музеї долучаються до світової акції Slow Art Day – це вже у суботу, 14 квітня. Пропонують оглянути свої експозиції: не в поспіху – за вісім секунд в середньому біля кожного твору, а в сповільненому темпі. Від 12:00 упродовж години львівські музеї запропонують відвідувачам за півціни або безкоштовну екскурсію, щоправда, лише п’ятьма вибраними експонатами. До акції долучилися Музей Пінзеля, Музей Михайла Дзиндри, Палац Потоцьких, Дім Франка та Національний музей.
«Ця екскурсія буде доволі неформальною. У формі діалогу, дискусії. Для кожного твору ми будемо виділяти доволі багато часу: 10-20 хвилин, якщо комусь якась картина дуже сподобається, то він зможе навіть до кінця робочого дня провести біля неї, оглядаючи картину», – пояснила заввідділу рукописів і стародруків Нацмузею Ольга Ткачук.