Літніх людей з геріатричного центру у Львові фотографують із немовлятами

Портрети продадуть на аукціоні, щоби придбати обладнання для пральні

Головні новини Львова 09.03Вікторія Іваскевич, 9 березня 2017, 16:22 616 0

Львівська фотохудожниця робить портрети стареньких людей разом із немовлятами. Свій проект назвала «Дзеркало душі». На роль моделей запросила мешканців Львівського геріатричного пансіонату. Це чоловіки та жінки, які часто не мають рідних та доживають віку в будинку для літніх людей. Такі заходи допомагають стареньким розважитись. Водночас, захід ― благодійний. Згодом портрети продадуть, а отримані кошти передадуть на потреби пансіонату.

Пані Тамара, яка мешкає в геріатричному центрі, залюбки погодилась на фотосесію. У маленькій фотостудії йде шукати дзеркало, аби причепуритись. В ролі моделі вперше, тому хвилюється. Хоча свого часу товаришувала із фотографами і часто потрапляла в об'єктив.

«Щоб так спеціально десь фотографуватися, то ні. То була зазвичай репортажна зйомка. Я себе відчувала і поводила як завжди. Майже ніколи мене не попереджали, що фотографують», ― розповідає пані Тамара.

Далі жінка йде знайомитись із малюками. У студії кілька батьків із дітьми, та не всі погоджуються залишитись із незнайомими людьми. Шестимісячна Софійка не капризує і легко йде на руки до Тамари.

«Вона мужньо витримала дві фотосесії, але вже трохи втомилась, ― каже Аня, мама Софійки. ― В нас дуже циганська дитина, як то кажуть, вона дуже в нас соціальна і любить людей».

Навіть під час фотосесії мама і тато мусять бути поруч. Та й позувати їм швидко набридає. Тому все триває лічені хвилини.

За цей час фотограф Вікторія Істоміна має встигнути впіймати момент і зробити хоча б одне вдале фото. Ідея проекту «Дзеркало душі» належить саме їй. Розповідає, що у портретах стареньких із малюками водночас можна простежити і контраст, і схожість людей, яких розділяє не одне покоління.

«Ті та інші потребують якогось піклування, якоїсь уваги. В принципі, це нормально, що більше піклуються про маленьких, про старих забувають. А вони ж так само хочуть тої самої уваги, як і малі діти», ― розповідає Вікторія.

Усі портрети продадуть з молотка, аби придбати для геріатричного пансіонату нові пральні машини та сучасну дезінфікуючу камеру. Адже старе обладнання ще з минулого століття і доволі енерговитратне.

«Щодня тут перуть 150-200 кілограмів білизни. Тобто є два поверхи лежачих хворих, яким ми щодня змінюємо постільну і натільну білизну. Ці машини не справляються і, відповідно, енерговитратні. Це електроенергія, вода плюс пара», ― каже директор геріатричного пансіонату Микола Моть.

Глянути та придбати фото можна буде після 30-го березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук