Литвин очікує від Росії великодушності
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що ситуація з газопостачанням в Україну вимагає прийняття невідкладних рішень. Виступаючи 29 грудня в прямому ефірі радіо "Ехо Москви", В.Литвин так охарактеризував стан українсько-російських відносин у газовій сфері: "Ситуація стабільна у своїй складності і вимагає невідкладного розв`язання". Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради України.
"Я би дуже не хотів, щоб Новий рік українська урядова делегація зустрічала під будинком "Газпрому", - зазначив спікер. - Треба зробити все, щоб люди не страждали, щоб не було демонстративного закручування вентилю, бо це дасть підстави навіювати людям про те, що до них погано ставляться в Росії". "Нам необхідно зробити все, аби газ не був політичним товаром", - додав голова Верховної Ради.
При цьому В.Литвин зауважив: "У нинішній непростій ситуації на місці Росії я би продемонстрував, окрім іншого, великодушність". Разом із тим, він зазначив: "Цілком очевидно також - щоб були рівними відносини, треба не мати боргів".
Торкаючись перебування в Україні Чорноморського Флоту Російської Федерації, В.Литвин заявив, що він не є прибічником спрощеного підходу до цього питання. Голова Верховної Ради запропонував розглядати перебування Чорноморського Флоту в Україні як елемент безпеки, у тому числі й нашої держави, на підставі тих гарантій, які були їй надані в обмін на відмову від ядерної зброї.
У цьому контексті він нагадав про Будапештський меморандум, який підписали країни, котрі володіють ядерною зброєю. На думку В.Литвина, цей документ повинен мати "обов`язковий характер" і ратифікований парламентами. "Коли Україна матиме визнані у світі, виписані у правовому аспекті і ратифіковані парламентами гарантії безпеки і територіальної цілісності, це зніме і проблеми Чорноморського Флоту, й інше болюче питання НАТО".
"Україна має бути позаблоковою, нейтральною державою і грати роль модератора на пострадянському просторі", - наголосив спікер.