Луценко подав на Пшонку і Кузьміна до американського суду
Екс-глава МВС України Юрій Луценко подав на генпрокурора країни Віктора Пшонки й кількох його підлеглих до американського суду.
Про це повідомляє агенція РАПСІ з посиланням на документ.
У позові, поданому у Федеральний суд округу Колумбія, Луценко вимагає визнати його кримінальне переслідування незаконним і політично мотивованим, а також стягнути на його користь компенсацію моральної шкоди, сума якої в заяві не уточнюється.
В обґрунтування підсудності справи американському суду позивач наводить Закон про правопорушення щодо іноземних громадян, що дозволяє розглядати в США порушення прав людини за кордоном.
Луценко обвинувачує відповідачів у порушенні його права на недоторканість особи шляхом незаконного арешту й необґрунтовано довгого утримання під вартою. Крім того, екс-глава МВС стверджує, що під вартою його піддавали нелюдському й принижуючому його достоїнство ставлення.
На думку представників Луценка, до їхнього довірителя ставляться "як до найнебезпечнішого злочинця", хоча всі інкриміновані йому діяння мають ненасильницький характер.
"Луценка утримують у варварських, жорстоких, нелюдських і принизливих умовах. Відповідальних за це варто було б віддати під суд, навіть якби в цій клітці сиділа тварина, а не людина", - відзначають адвокати.
"Цей суд, на відміну від Європейського суду у справах людини, розглядає позов не до держави в цілому, а до конкретних осіб. Я впевнений, що відповісти можуть і фальсифікатори кримінальної справи з Генпрокуратури і судді, що приймали антиконституційні рішення. До того ж персонально", - заявив Луценко.
Крім Пшонки відповідачами у позові виступають його перший заступник Ринат Кузьмін, а також співробітники генпрокуратури Сергій Войченко й Антон Зінченко.
Нагадаємо, ПАРЄ у резолюції «Функціонування демократичних інституцій в Україні» рекомендує Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах до Верховної Ради.
Захист екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка подав клопотання про зміну йому запобіжного заходу відповідно до резолюції ПАРЄ. Однак Печерський суд вирішив не звільняти Луценка з-під варти. Говорячи про резолюцію ПАРЄ, суд зазначив: «Конституція України гарантує недоторканність суду і забороняє вплив на нього в будь-який спосіб, у будь-якій формі. При цьому немає значення, з якої інстанції і в який спосіб здійснюється цей вплив».