Львівські науковці присвоїли здобутки спілки інвалідів

Головні Новини за 05 серпняІрина Панчишин, 5 серпня 2014, 19:26 1239 0

Виконавчий директор Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко заявила про порушення авторських прав в науковій роботі чотирьох аспірантів Національного університету «Львівська Політехніка».

Проект  «Інклюзивне бібліотечне обслуговування користувачів з особливими потребами та формування мультимедійних бібліотечних фондів з врахування нозологій», бере участь у конкурсі з присудження премій Президента України для молодих учених від НУ «Львівська політехніка» та опублікований на сайті Комітету з державних премій України в галузі науки та техніки.

Автори автоматизації тифлокоментаря Андрій Демчук, Василь Кута, Остап Малиновський та Антоній Ржеуський.

«Один з молодих науковців, який подався на цю премію стверджує, що мультиплікаційні фільми з тифлокоментарем можна робити завдяки розробленій універсальній технології, яка автоматизує накладання тифлокоментаря на відео», — розповідає Оксана Потимко.

Йдеться про Андрія Демчука, давнього приятеля, аспіранта Політехніки, який допомагав спілці інвалідів записувати мультфільми з тифлокоментарями. Минулоріч у травні один мультик з його участю таки зробили. Та як розповіла автор ідеї мультфільмів з тифлокоментарями Оксана Потивко, у переддень прем’єри вночі переробляли звукову доріжку мультфільму з допомогою звукорежисерів-волонтерів з Києва. Актриса театру ім. М. Заньковецької вважає «рекомендації» та «методики», які запропонував молодий аспірант у роботі — абсурдними.  

«Я знаходилася в студії небачачи мультфільму. І мені треба було коментувати мультфільм його небачачи. Коли я запитала Андрія Демчука, чи знає він якийсь інший спосіб запису — він сказав, що цього зробити не може не знає як», — ділиться народна артистка України Олександра Бонковська.

Обурило незрячих ще й те, що до наукової роботи було додано ще й схвальні відгуки. Начебто від самих спілчан.

«Виявилося, що він (відгук — ред.) надрукований на бланку Української спілки інвалідів. Я такі бланки маю тільки в своєму комп’ютері. При детальнішому ознайомлені виявилося, що цей бланк сфальшований. Я допускаю, що там є мій ідентичний підпис і печатка, я не підписувала такий документ і яким чином отримали цей підпис я не знаю», — здивовано каже Оксана Потимко.

Тож зараз незрячі написали листа до Міністра освіти та Президента України. Просять, аби ті розібрались.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук