Львівські театри після тривалої перерви відчиняються свої двері для глядачів. Деякі уже відкрили новий театральний сезон. Інші лише готуються. Як працюватимуть театри, дотримуючись санітарних обмежень? Чи шукатимуть нових форм?
Театр «Слово і голос» став переможцем програми Львівської міської ради «Фокус на культуру» з проектом «Нове місто/нове мислення». У вересні театр виступатиме на відкритих майданчиках міста.
«Весілля» в Італійському дворику
«Це своєрідний художній перезапуск життя людини в своєму місті. Відкриваючи знані і забуті подвір’я, площі, дахи, архітектурні таємниці свого міста, ми проведемо серію подій, які об’єднають людей на головних питаннях до життя; проявлять нову ієрархію цінностей, яка оголилась за цю весну», – вважають у театрі.
Уже 6 вересня виставу «Весілля» покажуть на даху «Центру Довженка», а 18 вересня – на даху "Lviv Film Center, а 19 вересня у дворику Ратуші. 9 вересня концерт «Земля-пісня» пройде в Італійському дворику, 16 вересня там же пройде моновистава «Тихо без слів. Український шансон» тощо.
Загалом протягом вересня триватимуть покази вистав на різних локаціях. Докладніше розклад усіх вистав можна побачити на Facebook-сторінці театру.
У жовтні в рамках проекту відбудуться онлайн-концерти на Уoutube-каналі театру. А вже 17 жовтня театр покаже прем’єру «Барвінський. Право на особисте».
Переніс вистави просто неба і Перший театр. Проект «Перший просто неба» передбачає показ вистав у дворику театру. 11 та 13 вересня театр обіцяє показати прем’єру вистави «Король Олень» італійського драматурга Карло Гоцці.
Також шукає нових форм і Львівський театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.
Вже від початку сезону театр змінив формат виступів: замість звичних вистав презентувавши публіці низку спеціального розроблених Гала-концертів «Львів Опера – Гала». У вересні глядачам пропонують відвідати аж п’ять Гала-концертів: «Оперні хіти» (4, 5 вересня) із найпопулярнішими аріями та дуетами з опер різних композиторів і епох, «Балет-Гала» (на головному фото) із найвідомішими фрагментами з балетів (6, 13 вересня), а шанувальників музики Джузеппе Верді, Джакомо Пуччіні та Вольфганга Амадея Моцарта запрошують на відповідні концертні програми з їхньою музикою – «Верді-Гала» (18 вересня), «Пуччіні-Гала» (19, 26 вересня), «Моцарт-Гала» (25 вересня).
«Дон Жуан»
Виступи відбуваються лише для 207 глядачів у залі.
Особливою подією вересня буде прем’єра балету Андрія Петрова «Створення світу» (20, 27 вересня, 2 жовтня). Цей балет тривалий час йшов на сцені театру з 1972 року, а зараз його вирішили відновити, присвятивши 90-літтю видатного художника Львівської опери Євгена Лисика. Прем’єра планувалася ще влітку, але була відтермінована через карантин. Оригінальні збережені декорації Євгена Лисика, які зможуть побачити глядачі прем’єрних виконань балету, входять до Золотого фонду театру, і невдовзі будуть видані окремим альбомом.
Ще одну виставу, а саме оперу «Дон Жуан» В. А. Моцарта, артисти Львівської національної опери презентують у вересні у концертному виконанні, тобто коли усі виконавці, зокрема і музиканти оркестру, розташовані на сцені.
Відкриває 30-й, ювілейний сезон прем’єрою театр «І люди, і ляльки». 4 вересня театр покаже прем'єру «Діти Ноя». Через карантинні обмеження у залі може бути не більше 20 глядачів.
«Діти Ноя»
Також 4 вересня виставою «Сватання на Гончарівці» на Великій сцені та прем'єрою «Життя P. S.» на Камерній сцені Театр ім. Марії Заньковецької відкриває свій 103-й сезон.
Інші театри уже почали працювати, намагаючись пристосуватись до нових пандемічних умов.