Львівський митець Петро Сипняк завершує ювілейний рік виставкою «Ораторія кольору»
Художник покаже свій традиційний вертеп у галереї Мадам Пальмгрен
У суботу, 30 листопада, Петро Сипняк готує в галереї Мадам Пальмгрен живописну виставку «Ораторія кольору». Художник хоче показати глядачу понад два десятки робіт, які вмістив, серед інших, у свій новий мистецький альбом.
« В новому моєму альбомі, що вийшов накладом у 500 штук, роботи останніх 3-4 років. Зокрема там найбільше портретів з останньої моєї виставки. Тож покажу на цій експозиції дещо з того, що в альбомі. Будуть не тільки вертепи. Може, зимові пейзажі поставлю. Ну, я хочу всі теми зачепити: і натюрморти, і пейзажі», — розповів художник Петро Сипняк.
Адже не лише за чумацькою серією, а й вертепами всі знають Петра Сипняка. Для нього Різдво — одне з улюблених свят, що пахне дитинством, бо тоді й сам був героєм вертепу.
«Ходили переважно просто колядувати. А вже старші дядьки ходили вертепом від церкви. То могли собі дозволити ті, котрі вже були на пенсії — їм можна було. А молодим то... Вчителі бігали і записували прізвища тих, кого побачили за такою справою. Треба було ховатися, щоб не зловили, щоб не побачили», — поділився спогадами Сипняк.
Тоді, у дитинстві, чоловік і полюбив живопис. Тішився, коли йому купували олівці, і самотужки зшивав собі художні альбоми. До малювання стимулювала малого й бабуся, яка вишивкою оздоблювала всю хату рідного села Лани, що біля Галича.
«Баба мене весь час заставляла і просила — ну, більше заставляла, бо я хотів бігати-ганяти — щоб я сідав і перемальовував квітки. І я малював ці квітки на листочках, баба брала кальку і через кальку підмальовувала. А потім відбивала їх собі на полотно. І вже вишивала на полотні свої вишивки», — додав Петро Сипняк.
А вже зараз твори Петра Сипняка бачили у Бельгії, Греції, Італії, Франції, торік — у Чикаго. Є вони і у фондах Галереї мистецтв та Національного музею.