Львівський університет очолив рейтинг за кількістю додаткових бюджетних місць
Завдяки популярності серед випускників із найвищими балами ЗНО ЛНУ ім. І. Франка отримав 391 додаткове місце за держзамовленням
Завдяки вступникам із високими результатами ЗНО Львівський національний університет ім. І. Франка отримав від Міносвіти 391 додаткове місце за держзамовленням. Як повідомила у четвер, 9 серпня, міністерка освіти Лілія Гриневич, Львівський університет очолив рейтинг навчальних закладів, які змогли збільшити обсяги держзамовлення завдяки тому, що їх обрали вступники із найвищими балами ЗНО.
«Нинішня система широкого конкурсу діє так, що дає можливість вступникам здійснити свою мрію та вчитися там, де вони хочуть. Результатом цього стало те, що окремі виші змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх обрали вступники з найвищими балами. І це навіть попри складну демографічну ситуацію, бо цього року ми мали найменшу в історії України кількість випускників шкіл», – розповіла Лілія Гриневич.
На другому місці у рейтингу закладів, яким вдалося збільшити держзамовлення, є Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського (351 додаткове місце), а на третьому – Дніпровська політехніка (189 місць). «Львівська політехніка» у цьому рейтингу посіла четверте місце, отримавши 184 додаткові місця за держзамовленням.
Лілія Гриневич також заявила, що попри побоювання, що так званий широкий конкурс призведе до того, що всі вступники обиратимуть лише столичні виші, у рейтингу ТОП-10 опинилися шість регіональних університетів.
«Ці результати засвідчують, що в Україні сформувалося чотири великих університетські центри. Центральний – місто Київ, що має 27,7% від загальної кількості держзамовлення, східний – Харківська область (12,5%), Південний, що формується двома областями – Дніпропетровською (6,2%) та Одеською областю (5,1%), тобто разом 11,3%, та Західний – Львівська область, яка отримали 11,2% від загальної кількості держзамовлення», – розповіла міністерка.
Загалом цього року рекомендації для зарахування на бюджет отримали 58,8 тис. вступників. Методику так званого широкого конкурсу застосовували й під час минулих вступних кампаній, однак на цей рік її вирішили суттєво розширити.
Широкий конкурс полягає в тому, що обсяг держзамовлення, який отримає конкретний університет, може збільшитися, якщо до нього вступатимуть випускники з високими результатами ЗНО (одна частина держзамовлення є фіксованою, а інша змінюється залежно від вибору випускників із високими балами ЗНО).
Додамо, що вступна кампанія розпочалася 2 липня, останнім днем подачі заяв на вступ було 26 липня, зарахування абітурієнтів на вакантні бюджетні місця може тривати до 20 серпня.