Львів’янам радять кілька днів не відвідувати міські парки
У зелених зонах міста триває акарацидна дезінфекція
До теми
У Львові почали боротись із кліщами. Від понеділка у парках міста проводять акарацидну дезінфекцію, обприскують спеціальними речовинами траву поблизу доріг, стежин та дитячих майданчиків. І хоча отрута проти комах не шкодить людині, львів'ян закликають декілька днів утриматись від прогулянок парками.
На полювання за кліщами вирушають люди у захисних костюмах. Потепління активізувало кусючих комах, а найдієвіший спосіб боротьби із ними ‒ так звана акарацидна обробка трави спеціальним препаратом.
«Трав'яний покрив обробляється 2-2,5 метри при дорозі, обробляються дитячі майданчики і місця, де люди відпочивають, лавочки, гойдалки, там де є трав'янистий покрив», ‒ розповідає пан Роман, який проводить акарацидну дезінфекцію.
Сама речовина не загрожує людині та домашнім улюбленцям. Але візитів у парк краще уникати, кажуть фахівці, щонайменше 5 годин після обробки.
«Зараз акарацидні заходи проводяться у Львові практично у всіх парках, крім Шевченківського гаю, який немає з нами угоди. Починаємо з Високого Замку, Кайзервальд, сьогодні парки Шевченківського району», ‒ каже директор ОКП ЛОР «Профдезінфекція» Роман Добуш.
Минулоріч на Львівщині зафіксували понад 300 випадків хвороби Лайма, яку розносять кліщі. Цього року уже три десятки людей звернулись до Львівського обласного лабораторного центру після укусу кліща. А от про дезінфекції парків люди майже не проінформовані.
На дезінфекцію всіх львівських парків витратять до 30 тисяч гривень. Для оптимального ефекту таку процедуру мали б проводити по декілька разів на рік, особливо у теплу пору року.
«Зараз якраз період їхньої найбільшої активності, тому що йде процес спарювання і розмноження, вони дуже агресивні і треба боротися з ними, бо тепло і люди пішли на пікніки», ‒ каже Володимир Лапунька.
Обробити усі львівські парки мають до кінця квітня, якщо погода обійдеться без дощу.