Львів'яни з обмеженими можливостями «запалювали» на вечірці в клубі «Малевич»
Інклюзивною вечіркою відзначили Міжнародний день людей з інвалідністю
Львів'яни з неповносправністю –із синдромом Дауна, з ДЦП та зі слабим зором – розважалися в клубі «Малевич». Так інклюзивною вечіркою відзначили Міжнародний день людей з інвалідністю.
Серед гостей – і Олена. Попри те, що дівчина на візку, з подругою Настею приїхала на танці. Бо раз на два тижні, не частіше, таки виїжджають у парк чи в центр погуляти.
«Олена мені пообіцяла, що тут будуть хлопці..», –жартує подруга Настя.
Настя, як сусідка, щодня від народження Олени приходила її бавити. Так триває вже впродовж десяти років. Тож каже, тепер їй сумно бачити, що від подруги відсторонюються ті, що здорові. А Олена, попри інвалідність, у свої 20 багато читає і закінчила 11 класів школи.
«Олена хоче спілкування, хоче друзів, але наші люди не готові сприймати таких людей у суспільстві. Більшість таких людей, як Олена, обмежені фізично, але в подруги збережена свідомість, вона начитана, з нею досить цікаво поспілкуватися», – розповіла Настя.
Приїхала на візку і 28 –річна Вікторія, що мешкає в геріатричному центрі. Ця дівчина, попри підвищену ламкість кісток, навчається на четвертому курсі біологічного факультету ЛНУ ім. І. Франка. І мріє колись навчати дітей екології.
«Хочу в житті чогось досягти. І довести тим людям, які мене залишили, що я буду не просто жити-існувати, а доб’юся своїх результатів незалежно від того, яка я є!», – пояснила гостя вечірки Вікторія.
Такі вечірки людям із ДЦП, психічними обмеженнями, синдромом Дауна, незрячим організовує міський Центр соцслужб для сім'ї, дітей і молоді. Безкоштовно. Аби вони теж відчули себе потрібними.
«Багато людей банально не мають можливості вийти з дому. Не завжди є обладнані ліфти, не завжди є доступ до пандуса. Чи навіть той самий транспорт, чи інватаксі. Ми потребуємо змін у цьому напрямку», – поділилася думкою організаторка дійства Наталя Вовк.
З'їхалося до 200 гостей. Хоч у Львові є понад 560 молодих людей з подібними вадами здоров'я. І ще майже 200 тих, яким до 35 років.
«Після минулого заходу – півроку тому він відбувся – практично кожна людина до мене підходила, обіймала. І дякувала за те, що ми робимо! Такого нам не робив ще ніхто», – підсумувала директорка міського центру соціальних служб Алла Горбач.