Львів'янин, захищаючи власний балкон, через суд скасував історичні межі міста. Зробив це Іван Терлюк, аби суд не змусив його розбирати конструкцію пластикового балкону. Щоправда, мерія зараз подала апеляцію.
Каменем спотикання став ось цей балкон. Кілька років тому Іван Терлюк його вирішив покращити - і зашив у пластик. А оскільки живе у серці Львова, то мав би спершу спитатися дозволу в управлінні охорони історичної спадщини.
«Я розширив балкон не взявши при цьому відповідний дозвіл і це абсолютно правильно. І, як з’ясувалося, я не взяв цей дозвіл тому, що я й не повинен його брати. Адже з точки зору юриспунденції документ який визначає історичні межі – є юридино нікчемним і суд це довів», – каже Іван Терлюк.
Та балкон чоловіка не єдиний зазнав змін. У цьому будинку сусіди теж підкоректували свої веранди. У профільному управлінні кажуть, що якби пан Іван звернувся до них по дозвіл, то вони б його дали. Звичайно в межах закону.
«Цей чоловік не звертався. Принципово не звертався. Та й я б не прив’язувала цей будинок конче до історичного ареалу, як він це собі прив’язав. Це будинок, який знаходиться в ансамблі історичного центру і є цінною забудовою і будь-які зміни мали б бути погоджені», – розповідає начальник управління охорони культурної спадщини Лілія Онищенко.
Але чоловік їх не погодив, а коли отримав повістку до суду вирішив піти ва-банк. Визнати межі історичного середовища не дійсними і скасувати їх. 25 вересня галицький суд це зробив.
Мерія з рішенням не згідна і подала апеляцію.
«Кожне законодавство має свої лазєйкі і має свої якісь недоопрацювання. Але ми переконані в тому, що якщо навіть є якесь неузгодження з законодавством, треба було керуватися духом закону», – каже юрист управління історичного середовища Олег Хандин.
Якщо мерія програє, то межі історичного ареалу доведться знову погоджувати, щоправда, тепер згідно з закону в Києві. І триватиме це понад рік та й з міського бюджету треба буде виділити мільйони гривень.