Медики Закарпаття закликають мешканців підтоплених районів ходити по воді лише у гумових чоботах
Медики закликали мешканців підтоплених районів Закарпатської області не ходити босоніж по воді, аби уникнути зараження небезпечними інфекційними хворобами, зокрема лептоспірозом. Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі управління охорони здоров’я ОДА, під час паводку загинуло багато гризунів, які є переносниками цієї інфекції.
Медики також радять вбирати захисний одяг, який би міг уберегти від подряпин, стежити за чистотою продуктів харчування й узагалі максимально дотримуватись санітарно-гігієнічних норм.
При перших ознаках занедужання, зокрема підвищення температури, блювоти та інших симптомах, медики радять не зволікати й одразу звертатись до лікарів.
Наразі в постраждалих від паводку районах області не зафіксовано жодного інфекційного захворювання. Проте через спекотну погоду за 2-3 тижні ситуація може змінитися.
У підтоплених районах області працюють 470 медиків. Тривають подвірні обходи. Такі заходи триватимуть щонайменше ще 2 тижні .
Як раніше інформувала прес-служба Мінохорони здоров’я, розмивання вигрібних ям, каналізаційних систем, підтоплення худобомогильників, тваринницьких ферм, цвинтарів, явне або приховане ураження джерел водопостачання, харчових продуктів (насамперед овочі, фрукти, інші продукти тривалого зберігання) створили умови для виникнення гострих інфекційних хвороб, в тому числі й особливо небезпечних, а також можливого формування нових осередків, насамперед, кишкових інфекцій, які можуть зберігатися тривалий час.
У період від кількох днів до 2 тижнів можуть почати виникати спалахи гострих кишкових інфекцій бактерійної (шигельоз, сальмонельоз, ешерихіози, харчові токсикоінфекції) та вірусної (ентеровірусна, ротавірусна, норовірусна, аденовірусна інфекції) етіології. Не виключається можливість появи випадків холери. Дещо пізніше, у термін від 2 тижнів до 1 місяця можлива поява випадків черевного тифу, паратифів А і В, вірусних гепатитів А, Є. Уже в найближчі дні можливе збільшення захворюваності на лептоспіроз, ентеровірусні менінгіти, поява випадків сибірки, туляремії.