Мешканку Червонограда без її відома призначили головою виборчої комісії

Наталія Дячук заявила в поліцію про підробку документів

СуспільствоНазарій Тузяк, 18 березня 201943400

47-річна мешканка Червонограда Наталія Дячук заявила, що її без згоди призначили головою дільничної виборчої комісії. З поданням на це призначення до окружної виборчої комісії звернулись представники кандидата Юрія Бойка, серед документів виявилась і написана від імені Дячук згода на участь у роботі комісії. Однак сама Наталія Дячук заявила, що жодних документів не підписувала, а про призначення дізналася випадково від членів комісії.

Про незвичну ситуацію з Наталією Дячук у понеділок, 18 березня, повідомила громадянська мережа «ОПОРА». Жінку призначили головою дільничної виборчої комісії (ДВК) №461822, робота якої поширюється на частину Червонограда. Про це рішення сама Наталія Дячук дізналася лише минулого тижня, коли до неї подзвонили із окружної виборчої комісії (ОВК) №124, якій підпорядковується ця дільнична комісія.

«Подзвонили мені в середу [13 березня] і сказали, що я голова ДВК. Я була дуже здивована, бо не давала згоди, ні письмової, ні усної. Я запитала, від якого кандидата мене призначено головою — відповіли, що від Бойка. На уточнююче питання, хто робив подання, отримала відповідь: «Звичайно, що ваша партія!» Але я до жодної партії не належу. Звісно ж, я відмовилась бути головою комісії. Тоді ця особа попросила провести засідання комісії інакше розформують дільницю. Я сказала, що не буду цього робити», – розповіла в коментарі «ОПОРІ» Наталія Дячук.

Вона також додала, що коли висловила претензії через цей інцидент членам ОВК, то у відповідь їй лише заявили, що мають всі необхідні документи з її підписом про згоду працювати в ДВК. Після того, як вона відмовилася проводити засідання комісії, їй телефонували кілька членів ОВК і заявляли, що невдовзі призначать на місце голови іншу людину.

Спостерігачам «ОПОРИ» вдалося отримати подання кандидатур від Юрія Бойка та заяву про згоду брати участь у роботі ДВК від Наталії Дячук. Комісія не дозволила сфотографувати ці документи, але у поданні й справді були зазначені персональні та контактні дані Наталії Дячук. Жінка переконана, що ці дані отримали завдяки тому, що на двох попередніх виборах вона й справді працювала головою ДВК. Але зараз жодних документів вона не підписувала.

У розмові із ZAXID.NET сама Наталія Дячук пояснила, що на попередніх виборах була головою ДВК за поданням самовисуванця Петра Федашка, а згодом – від БПП. Хто використав зараз її дані, Наталія Дячук не знає, тому написала заяву в поліцію про підробку документів.

Додамо, що до подання кандидатур на членів виборчих комісій додаються не лише заяви про згоду на роботу в комісії, а й ксерокопії паспорта цих осіб. Тому в цьому випадку, як зауважують в «ОПОРІ», може йтися про кримінальний злочин.

Водночас, відсутність голови не є перешкодою для проведення засідань дільничної виборчої комісії.

P. S. У вівторок, 19 березня, Нацполіція Львівщини повідомила, що через цей інцидент за ч. 1 ст. 358 (підроблення документів) відкрите кримінальне провадження. Санкція статті передбачає штраф до 1,7 тис. грн, арешт на півроку чи обмеження волі до двох років. Наразі правоохоронці з'ясовують, хто підробив заяву 47-річної мешканки Червонограда.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук