Мешканці села на Львівщині повстали проти заводу з виготовлення пелет
До теми
Гази, деревний пил і кіптява ― таке майбутнє бачать для себе мешканці села Дідилів Кам'янка-Бузького району. Люди збурилися після того, як на території тракторної бригади свого села підприємці вирішили розгорнути виробництво паливних пелет. Проти запуску заводу люди вже зібрали чимало підписів односельчан.
Село Дідидів налічує близько 500 обійсть ― це понад тисяча мешканці. Є тут і своя школа, і навіть дитячий садочок. А посеред села хочуть запустити заводик.
«Має бути не менше 3-5 кілометрів. Йде пилюка, гази з деревини. І воно є отруйне», ― певен Микола, мешканець села Дідилів.
Пан Микола при журналістах відміряє відстань. Від тину його садиби до паркану майбутньої промзони усього 105 метрів, а до городу ― й поготів.
«Нам тут жити і старим, і малим. З діда-прадіда я місцевий житель. Мені виїжджати, бо якісь приїхали. Я не збираюсь звідси виїжджати», ― скаржиться Микола.
У тутешній сільраді відмежовуються. Голова каже, що то вже межа села, відтак і дозволяти чи забороняти будівництво заводу не може.
«Чи то якийсь недоумок малював, студент чи хто, що взяти в 1973 році намалювати генплан і дати дозвіл розмістити виробниче приміщення в центрі села. І ось тут є 105 метрів, а сільрада там 20 метрів», ― каже голова Дідилівської сільради Валентина Сумка.
Місцеві активісти вирішили поцікавитися загалом законністю цього будівництва. Надіслали запити до архбудконтролю і в районі. Відповіді отримали досить таки однозначні.
«Маємо відповідь голови райадміністрації про те, що немає абсолютно ніяких дозволів. Немає договору на оренду землі, нема відведення, нема кадастрового номеру. Нема дозволів на виробництво», ― говорить активістка села Ірина Максимець.
Пані директор майбутнього виробництва після двох годин очікування журналістів під прохідною разом з громадою показує виробничу лінію зсередини. Каже, що наразі лише змонтували обладнання. Тільки після висновків екологів та отримання повного пакету документів завод запустять.
«В нас навіть диму не буде видно. Екологи нас зобов’язали запустити виробництво і тоді вони зроблять висновки вимірів викидів і це буде документально оформлено», ― запевняє директор «Біотоп захід Груп» Мар'яна Попкова.
На це треба щонайменше два місяці. До літа завод працювати точно не буде, принаймні у цьому запевнила пані директор.