Міськрада відтермінувала на рік повернення боргу за «Арену Львів»
Львівська міська рада відтермінувала до травня 2015 року повернення муніципальної позики, яку взяла на будівництво стадіону "Арена Львів" до Євро-2012. Відповідну ухвалу депутати прийняли 26 грудня на сесії Львівської міської ради.
За словами директора департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірини Кулинич, міськрада прийняла таке рішення оскільки зараз має сплатити поточні зобов’язання по поверненню кредитів ЄБРР.
«Гроші віддавати потрібно в травні, коли в бюджет міста ще не встигне надійти достатня кількість коштів. Окрім цього, ми маємо поточні зобов’язання по кредитах ЄБРР і ми вирішили, що нам буде складно віддати все одночасно. Тим більше, що «Укрексімбанк», де розміщені облігації, погодився відтермінувати повернення позики», – сказала Ірини Кулинич.
Чиновниця додала, що умови розміщення не змінилися, тобто місто знову заплатить 20% річних . Однак, за її словами, додатковим питанням сесії буде питання про випуск додаткового траншу облігацій під 18% річних, щоб перекрити цю позику.
Нагадаємо, йдеться про частину грошей, які місто отримало у 2009 році від розміщення облігацій внутрішньої місцевої позики серії С. У 2009 році Львівська міська рада дозволила випусти цінні папери на 300 млн гривень терміном обігу п'ять років під 20% річних. Раніше попередні облігації мали відсоткову ставку до 10% річних. На такі кроки Львів пішов через потребу будувати стадіон до Євро-2012. Щоправда, в січні 2010 року міськрада розмістила лише дві третини від загальної кількості цінних паперів. Відтак до міського бюджету надійшло 200 млн грн позичених в банку під гарантії міста. З них 90 млн грн місто витратило на будівництво стадіону. Більше не встигли. Оскільки держава взяла зобов'язання збудувати стадіон самостійно. Решту 110 млн грн відразу повернули банку викупивши частину облігацій. Натомість за гроші, які вже були витрачені на стадіон, місто справно платило 20% річних. Двічі фінансисти міськради намагались випустити ще один транш муніципальних облігації серії D під менший відсоток річних, щоб перекрити теперішній борг. Але фінансових установ, які б їх викупили – не знайшлося.