Митрополит Епіфаній заявив, що українська церква ніколи не стане схожою на російську

«Я не бачу загрози такого єднання, яке має російська православна церква з російською державою»

Православна церква України надалі буде повністю незалежною від держави і загрози перетворення її на модель російської православної церкви немає. Про це глава ПЦУ, митрополит Епіфаній заявив під час свого візиту на Буковину, повідомив «Укрінформ».

«В цих історичних процесах, які нині відбуваються в українському православ'ї, українська держава в особі президента й інших керівників зробила дуже багато. Ми спільними зусиллями, церква і держава, досягли цього успіху – отримали Томос про автокефалію української православної церкви. Але українська церква надалі буде незалежною. Тобто, держава не повинна втручатися у справи церкви, а церква не буде втручатися у справи української держави», – сказав митрополит.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи не буде загрози, що ПЦУ перетвориться на український варіант російської церкви, де церква і держава працюють як єдиний механізм, Епіфаній пояснив: «Та модель, яка є в російській державі, є неприйнятною для української церкви. Українська церква завжди покладалася і буде покладатися на український народ. Бо український народ завжди підтримував і буде підтримувати єдину помісну українську православну церкву. Тому в майбутньому я не бачу загрози такого єднання, яке має російська православна церква з російською державою».

Нагадаємо, до утворення Православної церкви України Епіфаній був намісником предстоятеля УПЦ (КП) Філарета. Останній симпатизував ідеї державної церкви та вкрай прихильно відгукувався про так звану сергіанську модель стосунків між церквою та державою.

Сергіанство — публіцистичний термін, під яким найчастіше розуміється політика беззастережної лояльності керівництва Російської православної церкви щодо до радянської влади, а нині – до державної влади в РФ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук