Мій Франко

БлогиВолодимир Гірняк , 27 серпня 2018 469 1
Володимир Гірняк
голова координаційної ради партії «Громадянська позиція», заступник голови Львівської облради у 2015-2019 рр.

Сьогодні важко уявити, якою була б Україна і чи святкували ми б свято своєї Незалежності, якби наша земля не народила таких велетів думки, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Андрей Шептицький і, звісно, Івано Франко.

У кожного свій Франко. Ми знайомимося з ним ще у дитячому віці, коли батьки читають нам «Лиса Микиту». У юнацтві переживаємо всі тривоги ліричного героя «Зів’ялого листя». І з часом доходимо до усвідомлення Франка-мислителя, Франка-державника. Пригадую, мене колись вразили його слова: «Що в моїй пісні біль, і жаль, і туга – Се лиш тому, що склалось так життя». Справді, шлях, обраний Франком, був тернистий і сповнений перешкод. Але це був ЙОГО шлях. Хтозна яких кар’єрних висот досяг би Іван Якович, якби, говорячи сучасною мовою, не наважився вийти із зони комфорту, а використовував свій величезний інтелектуальний потенціал у ціннісних координатах тодішньої політичної еліти. Однак чи був би тоді Франко тим, ким він увійшов в історію і чи були б ми нині такими, як є, якби нас не опромінив його геній. І чи мали б ми, сьогоднішні, говорячи словами Франка «надію, волю, радісне чуття».

Приклад франкового нонконформізму передусім актуальний для української молоді. Як наш великий предок, не бійтеся покидати зону свого комфорту, будьте сміливими і ризиковими. Будьте такими заради розквіту нашої держави. А нагородою за вашу рішучість буде шана українців і вдячність нашої землі.

Попри всю свою масштабність Франко дуже доступний. І долучитися до нього можна не лише взявши до рук книжку віршів чи прози. Раджу усім прийти у Дім Франка у Львові, відвідати малу батьківщину Франка – Нагуєвичі. До речі, дуже тішуся роботою нових молодих керівників цих музеїв, яких обласна рада обрала на конкурсній основі. Обидва Богдани – Тихолоз і Лазорак – намагаються зробити все можливе, аби Франко був ближчим до кожного з нас.

Тож читаймо Франка, вдумуємся у його слова, мандруємо його меморіальними місцями і берімо з нього приклад. І не конче це робити тільки в день його уродин. Якщо ми осягнемо Франка, він допомагатиме нам щодня у наших справах і наших прагненнях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук