МЗС Великої Британії та Франції заявили про підтримку «формули Штайнмаєра»
Дипломатичні відомства відзначили значний прогрес у переговорах щодо Донбасу
Офіційні Лондон і Париж підтримують прагнення України вирішити конфлікт на Донбасі шляхом узгодження «формули Штайнмаєра». Про це 3 жовтня повідомляє Deutsche Welle .
«Міністерство закордонних справ Великої Британії підтримало підписання Україною і Росією "формули Штайнмаєра" як частини врегулювання конфлікту на Донбасі», – йдеться в повідомленні.
Державний міністр Великої Британії з питань Європи і США Крістофер Пінчер назвав це «обнадійливим кроком» і вказав на «явну прихильність президента Зеленського до пошуку дипломатичного вирішення». Він також підкреслив, що Лондон підтримує вимоги Києва щодо дотримання низки умов проведення місцевих виборів на сході України.
У свою чергу, у французькому МЗС відзначили, що зараз створені усі умови для зустрічі у Парижі глав держав та урядів «нормандської четвірки».
«Конструктивна атмосфера дискусій у "контактній групі" за участі Росії, України, ОБСЄ та представників непідконтрольних районів, які зустрілися учора у Білорусі, призвела до значного прогресу в імплементації Мінських домовленостей», – йдеться у заяві.
«Франція вітає досягнення, які були забезпечені проведеними упродовж попередніх тижнів інтенсивними переговорами у так званому нормандському форматі між Францією, Німеччиною, Україною і Росією», – заявляє МЗС Франції.
Нагадаємо, Україна погодила «формулу Штайнмаєра» 1 жовтня. Її також погодила Росія і представники бойовиків. «Формула Штайнмаєра» передбачає, що Україна ухвалює закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі, який тимчасово починає діяти одразу після завершення голосування на місцевих виборах на окупованих територіях Донбасу. Закон почне діяти на постійній основі після того, як ОБСЄ визнає ці вибори такими, які загалом відповідають демократичним стандартам.
Погодження Україною «формули Штайнмаєра» викликало стихійні протести опозиції.
Зазначимо, що в Україні вже набув чинності подібний закон, але він так і не почав діяти через те, що окуповані території досі не звільнені, а бойовики – не роззброєні. Він припинить діяти 31 грудня 2019 року.