МЗС України протестує проти практики примусових психіатричних експертизу у Криму

Міністерство закордонних справ України заявило протест проти призначення російською окупаційною владою протиправної примусової психіатричної експертизи для незаконно затриманих громадян України. Про це повідомили в МЗС України.

Згідно з повідомленням, у листопаді 2016 року примусова психіатрична експертиза розпочата стосовно Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова, безпідставно звинувачених у терористичній діяльності та вже більше ніж півроку ув’язнених на території Криму.

«Вважаємо такі практики, як і інші форми тиску, застосуванням тортур стосовно незаконно затриманих громадян України. Діючи у такий спосіб, Російська Федерація продовжує грубо порушувати міжнародно-правові норми у сфері захисту прав людини, зокрема Універсальну Декларацію прав людини, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання», – йдеться у заяві.

Відтак МЗС України вимагає від Російської Федерації негайно припинити незаконні дії та звільнити Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова.

Також МЗС закликало міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію з метою припинення нею практики придушення прав людини на незаконно окупованій території Криму. Зокрема, пропонується домогтися надання безперешкодного доступу міжнародним правозахисникам Криму для здійснення об’єктивного моніторингу ситуації з правами людини.

«У цьому зв’язку Україна очікує підтвердження міжнародною спільнотою принципової оцінки щодо неприйнятності практики порушень прав людини окупаційною владою Криму під час голосування в ГА ООН проекту резолюції «Ситуація з правами людини в АРК і м. Севастополь», – сказано у в заяві.

Нагадаємо, примусову психіатричну експертизу у Криму провели заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук