МЗС вимагає від Росії негайно повернути незаконно ув’язненого Солошенка в Україну

СвітЮлія Поліковська, 29 березня 20161610
МЗС вимагає від Росії негайно повернути незаконно ув’язненого Солошенка в Україну

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з продовженням російською стороною протиправних дій по відношенню до громадянина України Юрія Солошенка, незаконно засудженого російською владою до шести років позбавлення волі. Про це йдеться у заяві МЗС України, розміщеній на сайті міністерства.

«Попри виявлену важку хворобу Юрія Солошенка, суттєве погіршення його стану здоров’я та похилий вік, нашого співвітчизника було переведено з медичної частини колонії на загальний режим утримання», – заявили у МЗС.

Там також нагадали, що російська сторона продовжує ігнорувати та затягувати розгляд прохання про помилування Солошенка, незважаючи на гуманітарний аспект та пряму загрозу його життю.

«Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони забезпечити дотримання прав незаконно засудженого Юрія Солошенка, вжити заходів для надання йому належної медичної допомоги та забезпечити його негайне та беззастережне звільнення і повернення на Батьківщину», – йдеться у заяві.

Зазначимо, напередодні адвокат Ілля Новіков повідомив, що у незаконно утримуваного в Росії 74-річного Солошенка серйозні проблеми з серцем. Раніше юрист української Гельсінської спілки з прав людини Надія Волкова заявляла, що у Солошенка виявили рак.

14 жовтня 2015 року Мосміськсуд засудив українського пенсіонера, екс-директора полтавського оборонного заводу «Знамя» Юрія Солошенка до 6 років «за шпигунство». Подробиці справи не відомі через її засекреченість.

На початку березня міністерство юстиції України звернулося до російського мін'юсту з вимогою видати громадян України, вироки яких набули чинності. Крім Солошенка йшлося про Олега Сенцова, Олександра Кольченка та Геннадія Афанасьєва.

23 березня стало відомо, що 73-річний Солошенко подав клопотання президенту Російської Федерації про помилування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук