На кордоні двох держав на кілька годин запрацював новий пункт пропуску
Скористатися тимчасовим пунктом пропуску Крилів-Кречув можна було з 10:00 до 19:00 в рамках Європейських днів Добросусідтсва.
До тимчасового кордону поблизу знаку 835 у селі Кречів на Волині з’їжджаються мешканці з довколишніх сіл. Охочих чимало. Кордон проходять не кваплячись.
«Заради цікавості. Тут на місці є, і є карточка прикордонного руху є. Чому не сходити як то кажуть в гості: туда і назад», — каже Віталій Марцинюк, який перетинає кордон.
На тому березі Західного Бугу вже польське село Кречув. Потрапити туди можна і з чинною візою у паспорті. Для українців та поляків сапери з Дембліна спеціально побудували тимчасовий міст. З тими, хто не повертаються у той же ж день - клопотів не має жодна із сторін.
«Немає обов’язку повертатися того самого дня через цей перехід. Громадяни Польщі з України поверталися за кілька днів через піший перехід, який працює 24 години на добу», — пояснює речник Надбужанського відділу польської прикордонної служби Маріуш Сєніцкий.
Дні Європейського добросусідства у Польщі розпочали з екуменічного молебеню. Далі виступи народних колективів, а ближче до вечора концерт. Тим часом можна відвідати ярмарок, або пройтися селом.
«Хочемо більше дізнатися, що то за Крилув, пройтися трошки по вулицях, бо так не дуже знаємо, але хочемо побачити, хочемо в костел зайти», — каже українка Ірина.
Дні добросусідства роблять вже дванадцять років поспіль з ініціативи польської сторони.
«Проводиться він з метою більше поєднання наших двох народів, налагодження додаткових мостів ну і на майбутнє тут розраховують одна і друга держава напевно буде пункт пропуску я думаю», — розповідає перший заступник начальника Львівського прикордонного загону Іван Чаплінський.
Цього разу кордон в обидва боки перетнули дві з половиною тисячі громадян.