На «Львівелектротрансі» показали, як виглядатимуть трамваї після реставрації
До кінця року на вулиці міста мають виїхати ще три відновлені трамваї
Нове життя безнадійних трамваїв. Експериментальний вагон, який своїми силами відновили майстри «Львівелектротрансу», вже їздить вулицями Львова. Та конструктори були не до кінця задоволені тим, як виглядає оновлений вагон. Мали естетичні зауваження і пасажири. Тож конструктори попрацювали над його іміджем.
Ніс трамвая – найпомітніша зміна порівняно з першою моделлю. Інженери-конструктори попрацювали над екстер’єром. Тепер у зовнішності вагона «електронівські» риси.
«Передня частина цього першого вагона, то це ми так робили, на коліні. Це була ручна робота. А тут вже пішли взаємозамінні деталі. Ми обрізали передню частину, зробили нову раму, вигнули і, відповідно, до тої рами були зроблено нове скло і нова обшивка передньої частини», – розповів головний інженер вагоноремонтних майстерень Андрій Калник.
Технічні новації будуть і всередині кабіни. Робоче місце водія комп'ютеризують.
«У нас пульт буде розширений, на якому в майбутньому будуть встановлені монітори. То не тільки в «Електроні» таке є. Ми дивилися й інші імпортні аналоги, згідно з європейськими зразками, євростандартами», – продовжив головний інженер вагоноремонтних майстерень Андрій Калник.
Аби заокруглені форми виглядали гармонійно і спереду, і позаду вагона, довелося робити нові креслення і хвостової частини старої «Татри».
«Він досить окантований з ребрами. Це третій трамвай, який ми зараз вже робимо в серію, і в цьому трамваї ми поміняли зад. Він в нас округлий. Скло буде теж округле. Він матиме більш заокруглені форми», – зазначив начальник трамвайного депо Роман Василишин.
Переробка одного такого вагона обходиться «Львівелектротрансу» в середньому у 500 тис. грн. Новий же коштує в 50 разів дорожче. У планах – довести до євростандарту не лише зовнішній вигляд трамваїв, а й узятися за технічне переоснащення застарілих електричних схем.
«Це реально ресурс. Це транспортні засоби, які можуть отримати повторне своє життя. До 10 років після такого серйозного ремонту трамвай може працювати», – запевнив директор ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.
До кінця року з боксів трамвайного депо на вулиці міста має виїхати ще три трамваї після реконструкції. На 2017-й плани куди більші – переробити 12-14 одиниць. Матеріалу ж є достатньо.