Львівські аграрії молотять озимий ячмінь і ріпак. З них в області розпочали жнива. У Буському районі врожайність ячменю цьогоріч – 7,5 тонн з гектара. Стільки ж, а може й більше, тамтешнє приватне підприємство сподівається вже за два тижні зібрати й пшениці.
«Ми розраховуємо по сім тонн з гектара. Якщо минулого року було 5 тонн, то цього року 7-8. Це залежить від сортів і від підготовки ґрунту. А зараз головне, щоб була погода і щоб техніка працювала справно», – розповів старший агроном Михайло Олива.
Саме на техніку нарікань наразі – жодних. Бо комбайни приватне підприємство оновило ще минулоріч. «Комбайни, на яких ми зараз працюємо, мають набагато ліпшу гідравлічну систему, мотори довговічніші і коробки передач. А от стара техніка ламалася частіше», – наголосив комбайнер Микола Кішай.
Від українських комбайнів львівські аграрії відмовились майже повністю. Здебільшого американську та німецьку техніку намагаються купувати в лізинг.
«Від українського такий комбайн може бути разів у 10 дорожчим, але він довше працює і виходить врешті-решт дешевше, ніж вітчизняна техніка. У попередні роки, коли українські комбайни працювали на полі, втрати були дуже високі, зерно за ним висипалось, а на сьогодні у нас втрат зовсім немає», – пояснив керівник підрозділу аграрного підприємства в Буську Володимир Якимович.
Втрат цьогоріч немає ще й тому, що зерно, навіть попри нещодавні дощі, не набрало зайвої вологості. Відтак на елеваторі воно не затримується.
«Щойно приїде машина з поля, вона зразу розвантажується, зерно йде через лінію, прочистилося, просушилося і пішло в склад на зберігання. А звідти його вже вантажать у вагони – і на продаж», – розповів керівник елеватора Микола Гром`як.
Завдяки цьогорічному врожаю, сподіваються в обласній адміністрації, не мав би дорожчати й хліб.
«Аграрії говорять, що ціна є доволі хорошою для них. Знову ж таки обсяги, які є по зерну, вони не повинні вплинути, щоби ціна на хліб була високою. Тобто має бути достатньо зерна для соціальних хлібів», – прокоментувала в.о. директора департаменту АПР Львівщини Наталія Хмиз.
З гектара зернових на Львівщині цього року збирають в середньому на 2 центнери більше, аніж минулоріч.