На Підзамче у Львові відновили останню браму
У рамках «Ревіталізації Підзамче» завершили роботи з відновлення вхідної брами на вул. Огірковій, 2 у Львові, яка є останньою в межах цього проекту. Будинок розташований біля залізничної станції «Підзамче» і добре проглядається з пл. Криничної, тому результат реставрації зможуть оцінити не лише мешканці, а й гості Львова.
Навесні цього року мешканці будинку запропонували внести їхню браму до проекту реставрації. Фахівці німецької програми «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова» (GIZ) підтвердили оригінальність дверей та здійснили попередній огляд-оцінку, інформує прес-служба Львівської міськради.
Загальна вартість проекту становить 21323 грн, з яких мешканці оплатили 15%. Роботи з відновлення цієї брами розпочали у вересні.
За словами координатора проекту «Ревіталізація Підзамче» Ярини Мельник, ці двері – найбільш довгоочікувані серед дверей проекту.
«На кожному етапі виконання робіт виникали цікаві деталі. Попередньо було встановлено, що цю браму вже намагались реставрувати, однак роботи було виконано недбало й унікальні деталі оздоблення металевої ковки та деревини було знищено. Реставраторам довелось докласти багато зусиль, аби відновити браму у повній красі. Дуже сподіваємось, що мешканці в подальшому дбатимуть про неї», – зазначила Ярина Мельник.
«Усі чотири місяці, упродовж яких тривав процес реставрації нашої брами, ми відчували постійну підтримку і щиру зацікавленість у якісному і швидкому завершенні цих робіт з боку Інституту міста. Підтримка, фаховий підхід до вирішення будь-яких питань, які виникали за час нашої співпраці, – надихають», – розповів мешканець будинку Лев Степура.
«Команда проекту «Ревіталізація Підзамче» висловлює вдячність представникам проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова»(GIZ) за експертний контроль реставраційних заходів на Підзамче у 2014 році», – додали в КУ «Інститут міста».
Довідка. Проект «Ревіталізація Підзамче» реалізують Інститут міста (Львів) та Інститут розвитку міст (Краків), у рамках Комплексної стратегії розвитку Львова. Проект співфінансується у рамках Польської програми допомоги заради розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.