Звичайні львів’яни зібрали гроші, купили 24 саджанці і цими вихідними висадили їх у найбільшому спальному районі міста. Тепер вздовж трамвайної колії ростуть платани, клени, сосни, модрини та навіть екзотичний ліріодендрон.
Дерев’яні опори вже пораховані та скручені. Вони триматимуть майбутні дерева, щоб ті росли рівно вгору та витримали тутешні вітри. Допомогли із цим більше десяти львів’ян з різних районів міста.
«Просто хорошу справу зробити, чесно кажучи, для міста і для населення Сихова наразі, бо я сам з Наукової. Це краще, ніж вдома сидіти», – розповів львів’янин Тарас.
«Я кожного дня їжджу тут на роботу трамваєм. Мені захотілося, щоб було красивіше – це ж все одно приємно дивитись на те, як росте зелена травичка, гарні дерева – це естетичне задоволення на кожен день», – каже Ольга.
«Інститут просторового розвитку» розробив детальний план озеленення сихівської трамвайної колії. На всьому відтинку має рости близько 300 дерев. Оскільки в бюджеті грошей на все одразу немає, організатори висадки вирішили закупити першу частину зелені. Із небайдужими львів’янами зібрали 75 тисяч гривень. Закупили платани, модрини, сосни чорні, болотні дуби та одне тюльпанове дерево ‒ ліріодендрон.
«Там, де та частина ширша, там є більші дерева. Вони будуть помітні, тому що тут дуже великі простори і вони даватимуть тінь. А інші дерева ‒ це є кулясті платани ‒ вони будуть фоновим озелененням», – розповів організатор висадки дерев Олександр Шутюк.
Коли копали лунки, виявили глинястий ґрунт, а не чорнозем. Через це навіть довелось замінити чорні сосни на модрини, а для посадки ‒ готувати спеціальний субстрат.
«Там є керамзит і в перемішку будемо давати родючий ґрунт, разом із цією землею, яка тут була, щоб добре прийнялось», – пояснив Данило.
Проект «Спільнокошт міського озеленення» цього року подали на конкурс Лейпцигської хартії. Якщо проект переможе ‒ отримає десять тисяч євро. А це ‒ додаткові 280 дерев вздовж трамвайної колії.