На Верецькому перевалі урочисто перепоховали сімох січовиків
Напередодні Дня Незалежності на Верецькому перевалі перепоховали останки сімох січовиків Карпатської України. Останні почесті карпатським січовикам віддали військові 80-го аеромобільного полку. Чин похорону та панахиду відправили кілька священиків, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської облради.
У церемонії перепоховання взяли участь голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, депутати обласної ради Святослав Шеремета, Ярослав Кравченко, Галина Чорна, Павло Хобзей, Юрій Зірченко. На перепоховання січовиків Карпатської України прибула численна громада зі Львова, Стрия, Сколього та із Закарпаття.
Виступаючи на урочистостях, Олег Панькевич зазначив: «Сьогодні ми поховали сімох січовиків Карпатської України. Загалом тут, на Верецькому перевалі, було замордовано понад 600 січовиків. Ми продовжимо пошуки і розкопки. Звертаюся до всіх, хто знає про місця поховань карпатських січовиків, замордованих угорцями та поляками на Верецькому перевалі, повідомляти про це Львівську обласну раду, комунальне підприємство “Доля”. Ми зобов'язані продовжити пошукові роботи. І тут обов'язково має бути меморіал захисникам Карпатської України".
Голова обласної ради також зазначив, що пропонуватиме у бюджеті на наступний рік закласти кошти на спорудження меморіалу.
Нагадаємо, від 2008 року комунальне підприємство Львівської обласної ради з питань здійснення пошуку поховань учасників національно-визвольних змагань та жертв воєн, депортацій і політичних репресій "Доля" проводить пошук місць поховань вояків Карпатської Січі на Верецькому перевалі. Перше поховання – могилу із останками 10 січовиків – знайшли у листопаді 2008 року в околицях села Верб'яж Воловецького району Закарпатської області. Як свідчать знайдені під час розкопок матеріали, це були вояки Карпатської Січі - галичани, розстріляні на Верецькому перевалі у березні 1939 р. Їх урочисто перепоховали на цвинтарі, на якому в майбутньому спорудять меморіал захисникам Карпатської України.
У серпні 2011 року пошуковці ексгумували останки ще сімох січовиків. Їх тіла віднайдені на території селища Лази. На межі Львівської та Закарпатської областей ще багато невідомих могил, де поховані карпатські січовики.
Нагадаємо, що 1939 року на Верецькому перевалі угорські та польські прикордонники розстріляли близько 600 полонених січовиків, в основному захисників Карпатської Січі - вихідців з Галичини.