Набір свіжих поліцейських несвіжими методами?
До складу поліцейської атестаційної комісії замість представників громадськості пропихають представників влади. Це підло
Інші блоги автора
- Жіночі істерики під час війни 12 трав 2022, 20:25
- Поліція має покарати чиновників ЛОДА за порушення карантину 23 квіт 2020, 15:06
- Про так званих «цапів-відбувайлів» 31 серп 2019, 12:05
Після атестації поліцейських мають запрацювати ПОЛІЦЕЙСЬКІ КОМІСІЇ, які будуть проводити конкурсні відбори на вакантні посади в поліцію.
Про ці комісії мало хто знає. Вони не на слуху. Але вони виконуватимуть важливу місію - наповнити ряди поліції притомними кваліфікованими і некорумпованими кадрами. Стаття 51 Закону України Про поліцію регламентує принцип формування цієї комісії. Ось витяг про формування комісій в областях:
3. До складу поліцейської комісії територіальних органів поліції входять п’ять осіб:
1) один представник, визначений Міністром внутрішніх справ України, не з числа поліцейських;
2) один представник, визначений керівником поліції;
3) один представник, визначений керівником відповідного територіального органу (закладу, установи) поліції;
4) два представники громадськості, обрані відповідною обласною радою, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Київською міською радою, Севастопольською міською радою з числа осіб, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.
Я, як громадський активіст, звернулася до заступника начальника ГУ НП у Львівській Сергія Зюбаненка із проханням надати інформацію стосовно того, на якому етапі перебуває процес формування комісії. З його слів, до управління від Львівської облради і МВС надійшов попередній список кандидатів до поліцейської комісії:
1. Полковник поліції ДУБИНА Владислав, заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, начальник відділу боротьби з торгівлею людьми (пропозиція (чи то вказівка) керівництва Нацполіції).
2. Підполковник поліції ГЛАДЮК Микола, начальник управління кримінальної поліції у Львівській області.(пропозиція керівництва ГУ НП у Львівській області).
3. Генерал майор внутрішньої служби ДЗЮДЗЬ Михайло, начальник Управління пенітенціарної служби України у Львівській області. Депутат Львівської облради (представник громадськості визначений обласною радою).
4. РІСНИЙ Олег, директор Львівського міського центру зайнятості (представник громадськості визначений обласною радою).
Пеші два пункти особливо коментувати не буду. Підполковник Дубина В. серед особового складу має неоднозначну репутацію. Підполковник Гладюк М. наразі не атестований.
Зупинюся на представниках від "громадськості". Питання до громадських активістів Львівщини: скажіть, будь ласка, про яку діяльність М Дзюдзя і О. Рісного в громадському полі вам відомо? Яку роль вони відіграють в постмайданівському громадському середовищі? Якою є їхня репутація, як громадських діячів?
На мою думку, обоє є ПРЕДСТАВНИКАМИ ВЛАДИ. М. Дзюдзь не може по визначенню бути представником громадськості бо є представником влади подвійно. Перше - як депутат (це є влада), друге - як чиновник, очільник підрозділу держструктури. До того ж, депутат є представником громади, а не громадськості. О. Рісний є чиновником установи, яка підпорядковується ЛМР, а отже представником влади.
Відтак, маємо грубе порушення закону України про поліцію. Адже там визначено, що у поліцейській комісії має бути двоє представників від ГРОМАДСЬКОСТІ.
Ну, це просто нечесно і підло стосовно суспільства. Це якась фальсифікація самої ідеї поліцейської комісії.
Олександр Ганущин, ви мали б розуміти, що таке громадськість. За цю фальсифікацію відповідальність несе обласна рада, адже саме вона визначила ці кандидатури.
Дмитро Загарія, наказ про завердження поліцейської комісії маєте підписати ви? Так от, ви підпишете фальсифікацію. Ви теж чудово знаєте, що таке громадськість.
Oлег Синютка, в області, яку ви очолюєте, поліцейських буде набирати сутнісно недієздатна комісія. Сподіваюся, що вам до цього не байдуже.