НБУ розслідуватиме витік інформації щодо перевірок рахунків працівників «1+1»

СуспільствоАндрій Стець, 9 лютого 20184080
В НБУ прокоментували свій запит за рахунками «1+1 Media»

Національний банк України (НБУ) пояснює свій запит про рух коштів на банківських рахунках працівників медіахолдингу «1+1 Media» тим, що регулятор проводить перевірки за результатами аудиту «ПриватБанку» компанією Kroll. При цьому документ, який викликав обурення «1+1», ймовірно, не є офіційним і виглядає як чернетка, оприлюднений в результаті витоку інформації. Про це повідомила на брифінгу заступник глави НБУ Катерина Рожкова, інформує «NV.ua».

«У рамках розслідування була виявлена ціла серія більш дрібних операцій, які можуть мати ознаки незаконних», – сказала Рожкова.

Вона пояснила, що документ, на який посилається медіахолдинг «1+1», «виглядає як технічний, причому, найнижчого рівня».

«Як це взагалі могло потрапити в публічну площину?. Ми вчора самі дізналися зі ЗМІ про цей документ. У мене є сумніви (щодо його справжності - ред.), тому що він не зареєстрований і виглядає як чернетка», – сказала вона.

Рожкова зазначила, що фахівці НБУ на початковому етапі дійсно беруть інформацію з абсолютно різних джерел, в тому числі відкритих. При цьому вона наголосила, що при перевірці НБУ звертає увагу саме на підозрілі фінансові операції. Вона також припустила, що цілком може мати місце незаконне використання персональних даних.

Заступник голови НБУ наголосила, що регулятор проведе розслідування і застосує відповідні санкції до джерела витоку інформації.

«Це сенсація. Ми будемо шукати, де витік інформації, і будемо застосовувати найсерйозніші штрафні санкції», – сказала Рожкова.

У свою чергу в «1+1» заявили, що запит НБУ сформований дивним чином, оскільки містить не офіційні прізвища співробітників холдингу (за паспортом), а їх творчі псевдоніми, під якими вони відомі публічно.

В «1+1» вимагають «чіткого роз'яснення причин і логіки формування таких списків», а в іншому випадку, будуть вважати це «фарсом і прямим політичним тиском на журналістів і менеджерів медіа-холдингу».

Як інформував ZAXID.NET, Департамент виїзних перевірок банків Національного банку дав запит у «ПриватБанку» виписки з рахунків, відкритих і в головному офісі, і в кіпрській філії, на імена топ-менеджерів, журналістів і ведучих «1+1 Медіа», а також співробітників «Кварталу 95». Серед тих, хто цікавить НБУ, є Олександр Ткаченко, Олександр Дубинський, Володимир Зеленський, Алла Мазур, Наталія Мосейчук, Лідія Таран, Соломія Вітвіцька, Марічка Падалко, Іванна Найда та інші.

У медіа-холдингу заявили, що розглядають цей запит як «прямий тиск з боку вищого керівництва країни і спроби політичного переслідування напередодні виборів».

До слова, медіахолдинг «1+1 Медіа» належить Ігорю Коломойському. Держава судиться з ним з приводу компенсації збитків, пов'язаних з доведенням «ПриватБанку» до неплатоспроможності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук