Нобелівську премію з фізики присудили за дослідження гравітаційних хвиль
До теми
У вівторок, 3 жовтня, у Стокгольмі оголосили номінантів Нобелівської премії з фізики у 2017 році.
Науковців Райнера Вайса, Беррі Сі Берріша та Кіпа Ес Торна відзначили за «вирішальний внесок у розробку LIGO детектора та спостереження гравітаційних хвиль».
LIGO (Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory) – лазерно-інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія, у розробці якої брали участь дослідники із понад 20 країн, йдеться в офіційному релізі Нобелівського комітету.
BREAKING NEWS The 2017 #NobelPrize in Physics is awarded to Rainer Weiss, Barry C. Barish and Kip S. Thorne @LIGO. pic.twitter.com/za1GNsAfnE
— The Nobel Prize (@NobelPrize) 3 жовтня 2017 р.
The 2017 #NobelPrize in Physics is awarded “for decisive contributions to the LIGO detector and the observation of gravitational waves” pic.twitter.com/qjO5MmxmlZ
— The Nobel Prize (@NobelPrize) 3 жовтня 2017 р.
У Нобелівському комітеті вказали, що вперше гравітаційні хвилі, які передбачив Альберт Ейнштейн ще 100 років тому, спостерігалися 14 вересня 2015 року.
On 14 Sept. 2015, the universe’s gravitational waves, predicted by Albert Einstein 100 years ago, were observed for the first time. pic.twitter.com/oWWj8SE1b9
— The Nobel Prize (@NobelPrize) 3 жовтня 2017 р.
При цьому про експериментальне підтвердження теорії Ейнштейна про гравітаційні хвилі оголосили в лютому 2016 року.
До слова, фізика – перша галузь, в якій Альфред Нобель заповів вручати відзнаки. Загалом за період з 1901 по 2015 роки нобелівську премію у цій галузі науки вручали 110 разів. Нагородою з фізики відзначили двох жінок, а Джон Бардеен став лауреатом премії двічі: у 1956 та 1972 роках. 25 років було наймолодшому володарю премії Лоуренсу Бреггу, який отримав її у 1915 році разом із батьком. Середній вік лауреата Нобелівської премії з фізики – 55 років.
Як інформував ZAXID.NET, напередодні було вручено премію з фізіології і медицини. Її отримали американці Джеффрі Хол, Майкл Росбаш і Майкл Янг за відкриття молекулярних механізмів, які стоять за «біологічним годинником».