Новим головою ВАСУ обрали Олександра Нечитайла

На зборах суддів Вищого адміністративного суду України (ВАСУ), які відбулися в понеділок, 16 червня, Олександр Нечитайло в першому турі отримав 45 голосів із 75 учасників, які зареєструвалися для голосування, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Кандидат Михайло Смокович отримав 21 голос, а Сергій Острович — 6. Ще 3 бюлетені були визнані недійсними.

У прес-службі ВАСУ зазначили, що, згідно із законодавством, головою Вищого адмінсуду призначається кандидат, який під час голосування отримує половину голосів плюс один від загальної кількості суддів. Таких нині 84, тобто переможець мав отримати 43 голоси для перемоги.

Між тим, член партії «Правий сектор» Борислав Береза на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Микола Кобилянський (якого пов'язують з екс-президентом Віктором Януковичем) зняв свою кандидатуру з голосування.

«Людина з когорти Януковича під впливом вимог громадянського суспільства зняла свою кандидатуру. Викид емоцій аналогічний тому, що був під російським посольством не передбачається. Судді почули вимоги народу», – зазначив Береза.

«Сподіваюся ця людина виправдає надану йому довіру», – написав про Олександра Нечитайла член «ПС».

Як повідомляє УНІАН, новообраний голова суду виступив з короткою промовою і пообіцяв, що першочерговим його завданням буде боротьба з корупцією у Вищому адміністративному суді.

Раніше уповноважений голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв наголошував, що для суспільства є неприйнятним обрання головою ВАСУ людини з команди екс-президента Віктора Януковича — Миколи Кобилянського.

Втім, 10 червня пан Кобилянський брав участь у голосуванні і навіть вийшов у другий тур разом з Олександром Нечитайлом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук