Оскарження «виїзних» законів у КС лише легалізує «бєспрєдєл», - нардеп
Оскаржувати "виїзні" закони у Конституційному суді немає сенсу, бо це лише вкорте легалізує "бєспрєдєл".
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат від фракції "Батьківщина" Андрій Павловський, говорячи про те, що президент Віктор Янукович підписав деякі закони, ухвалені на так званому "виїзному" засіданні більшості на Банковій.
Він підкреслив, що подібні дії вже засудила канцлер Німеччини Ангела Меркель та низка європейських дипломатів.
"Вже є заяви, що ці кроки не співставні з європейськими стандартами, поняттями, демократичними процедурами та ставленням до опозиції. Меркель відверто сказала, що це ставить під сумнів перспективи України щодо підписання Угоди про асоціацію з ЄС. І Януковичу треба враховувати ці зауваження, якщо дійсно він хоче, щоби його родина могла виїжджати на Захід, зберігати там гроші, купувати нерухомість тощо", - підкреслив нардеп.
Він додав: "Вони (влада) хочуть, щоби країна жила "по поняттям" кримінальної зони, а для своїх дітей та онуків, які живуть і навчаються на Заході, вони хочуть, щоби до них ставилися за стандартами європейської демократії. Це подвійні стандарти".
"Такого не буває. Ви або тут всередині робіть європейські норми і правила, або тоді до вас так само відповідно будуть ставитися, як і ви ставитися до людей всередині країни", - обурився парламентар.
Павловський також зауважив, що звісно, ще можна легітимність цих законів оскаржити у Конституційному суді, однак, знаючи те, як працює останнім часом КСУ, це може лише нашкодити.
"Якщо діяти в правовому полі, то є ще один крок — це піти до Конституційного суду, щоби він оцінив (легітимність такого кроку президента — ред.). Але знаючи, що у нас Конституційного суду давно вже немає, а це лише такий собі відділ, чи філіал Адміністрації Президента, де за першою вимогою, за першим же дзвінком приймають вигідні для влади рішення, то навіщо це робити? Лише ще одним кроком легалізувати цей "бєспрєдєл"? Немає сенсу. Ми це бачили по рішенню Вищого адміністративного суду", - підкреслив нардеп.
Нагадаємо, 19 квітня Янукович підписав три закони, прийнятих на «виїзному» засіданні Ради 4 квітня. Сьогодні президент підписав четвертий закон про зміни до Бюджету2013.
12 квітня Вищий адмінсуд визнав правочинним «виїзне» засідання Ради 4 квітня.
Як повідомляв ZAXID.NET, депутати Верховної Ради 4 квітня засідали паралельно в двох різних місцях. Одне засідання проводив спікер Володимир Рибак в актовому залі на вулиці Банковій, інше – віце-спікер Руслан Кошулинський у Раді на вулиці Грушевського.
Екс-спікер Володимир Литвин розповів, за яких виняткових обставин Рада може збиратись в інших приміщеннях. А колишній заступник голови ВРУ Степан Гавриш сказав, що закони, прийняті на альтернативному засіданні – нелегітимні. Водночас нардеп від ПР Олена Бондаренко сказала, що депутати збиралися за рішенням більшості, а тому все легітимно. Представник президента у Раді Юрій Мірошниченко сказав, що глава держави підпише закони, прийняті на виїзному засіданні, якщо їх підпише спікер Володимир Рибак і сам президент не матиме до них зауважень.