Парламент Швеції виступив проти «Північного потоку-2»
Шведські депутати закликали Євросоюз заблокувати будівництво російського газопроводу «Північний потік-2», частина якого проходитиме територією Швеції.
До теми
Більшість шведських парламентарів виступила проти будівництва газопроводу «Північний потік-2». Шведські політики вважають, що Європейський Союз повинен втрутитися у проект газопроводу, частина якого має пройти через територіальні води Швеції.
Як пише «Європейська правда» з посиланням на Sveriges Radio, колишня міністерка оборони, уповноважена Помірної коаліційної партії з питань ЄС Карін Енстрем зазначила, що цей газопровід негативно вплине на екологію і безпеку.
«Ми активно виступаємо за те, щоб усіма можливими способами зупинити цей проект», – сказала парламентарка.
Євродепутат від шведської Християнсько-демократичної партії Ларс Адактуссон додав, що Росія не дотримується міжнародного права, будуючи «Північний потік-2».
«Ми бачили, що відбулося в Грузії, бачили, що відбулося в Україні та в Криму. Тому важливо знайти інші способи забезпечення енергією», – зазначив депутат Європарламенту.
У свою чергу, голова Ради у справах ЄС в шведському парламенті Юнас Ерікссон, який представляє Партію зелених, нагадав, що раніше Стокгольм вже стикався з труднощами в застосуванні міжнародного права проти будівництва «Північного потоку-2». Тому він вважає правильним рішення Єврокомісії змінити законодавство, що згодом допоможе заблокувати цей проект.
Згідно з планом, трубопровід буде завершено до початку 2020 року. Противники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, США – стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.
Київ вважає, що Росія обов’язково припинить транзит газу територією України до Європи в разі побудови газопроводу, адже наразі основним транзитером російського газу до Європи є Україна. Однак у Росії кажуть, що «Газпром» продовжить постачати газ до ЄС через Україну навіть після запуску «Північного потоку-2». Крім того, російські ЗМІ раніше писали, що «Північний потік-2» не зможе задовольнити потребу газу в Європі навіть після свого запуску на повну потужність.