Парламент Великої Британії проголосував проти угоди щодо Brexit
Лідер лейбористів Джеремі Корбін вже вніс до парламенту пропозицію про вотум недовіри уряду
Палата громад британського парламенту не підтримала угоду уряду щодо виходу з ЄС, яку прем’єр-міністр Тереза Мей узгодила з Брюсселем. Проти проголосували 432 депутати, документ підтримали всього 202. Для затвердження необхідно було 318 голосів, передає ВВС.
Такий результат - найбільша поразка британського прем'єра в парламенті за останні 100 років.
Рішення британських депутатів не стало несподіванкою, було зрозуміло, що уряду не вистачить голосів, адже навіть низка однопартійців Терези Мей із Консервативної партії були проти угоди з Брюсселем, не кажучи вже про опозиційних лейбористів та невеликі партії з Шотландії та Північної Ірландії.
Всі вони незадоволені низкою умов в угоді, зокрема, щодо ірландського кордону. Противники угоди вважають, що обмежені у часі особливі умови на кордоні між британською Північною Ірландією та членом ЄС Ірландією набудуть постійного характеру та заважатимуть укладенню нових угод про вільну торгівлю.
Тепер Тереза Мей повинна подати план «Б» щодо Brexit протягом трьох робочих днів.
Лідер лейбористів Джеремі Корбін вже вніс до парламенту пропозицію про вотум недовіри уряду; це питання буде обговорюватися у середу, 16 січня.
Сама Тереза Мей заявила, що як і раніше налаштована на вихід Британії з ЄС, незважаючи на результати голосування.
Великобританія покине Євросоюз 29 березня незалежно від того, буде підтримано угоду про Brexit чи ні. У грудні Мей говорила, що відмова схвалити погоджений з Брюсселем варіант Brexit призведе до втрати стабільності в країні, а також спровокує загрозу дострокових виборів або повного скасування Brexit.
Угода про вихід Великобританії зі складу ЄС - це документ на 585 сторінок, є обов'язковим для виконання і встановлює умови виходу Британії з ЄС. Серед іншого, він зобов'язує Лондон заплатити Брюсселю 39 млрд фунтів у рахунок раніше взятих зобов'язань перед європейським бюджетом, роз'яснює права громадян ЄС, які проживають у Великобританії, і британських громадян в країнах ЄС і передбачає механізм, за якого кордон між Північною Ірландією та Ірландською Республікою залишиться повністю відкритим.