Перебудову історичної вілли на вул. Коновальця у Львові відтермінували
Виконком чекатиме на відповідь загальнонаціональної комісії
У п’ятницю, 21 лютого, виконком міськради відтермінував видачу містобудівних умов власнику історичної будівлі на вул. Коновальця, 21. Тут планували звести багатоповерхівку із паркінгом, при цьому залишивши частину історичного фасаду. Проти цього виступили в управлінні охорони історичного середовища. Стверджують, що будинок можуть визнати архітектурною пам’яткою, тож допоки статус невідомий — нічого робити не можна.
Історичну віллу Яна Іжицького на вул. Коновальця, 21 нові власники придбали понад два роки тому. Раніше у цьому приміщенні були польські молочарні, а потім воно належало молокозаводу. Однак ще раз його перебудувати не вдасться через аварійний стан.
«В 60-х, 70-х роках минулого століття ту віллу взагалі порізали на сім квартир. Там взагалі перебудовано так, що якщо ви і зайдете туди, то там неможливо ходити. Деякі поверхи вже обвалилися. Дах – ви бачили у якому стані. Він перекритий у 70-му році звичайною бляхою, а балки вже всі прогнили», — переконує чоловік власниці будинку Михайло Петришин.
На цьому місці власники вирішили збудувати 6-поверхівку з паркінгом і внутрішнім двориком. Попри все, чоловік обіцяє: збережуть частину фасаду історичної вілли. Кілька квартир новобудови продадуть, а у інших житимуть самі. Відповідні комісії проект погодили.
«Коли воно розглядалося на містобудівній раді, на історико-консультативній, то тоді обидві ради проголосували за таке рішення, тому що очевидно, що архітектура їх переконала, вони чітко бачили, як виглядає існуючий стан вілли, як виглядає цей будинок, як виглядає проект добудови і заповнення кварталу», — начальник міського управління архітектури та урбаністики Антон Коломєйцев.
Але в управлінні охорони історичного середовища стверджують: перебудовувати віллу не можна, бо вона є щойно виявленою пам’яткою архітектури. Проте відповідний статус поки що не підтвердила загальнонаціональна комісія.
«Документація відправлена на доопрацювання. Зараз ми над цим працюємо з науковцями. Думаємо, що протягом тижня ця документація поїде ще раз до Києва, щоб її повторно розглянули на засіданні експертної комісії. А поки що власника зобов’язує закон «Про охорону культурної спадщини» щодо будинку, який є щойно виявленою пам’яткою», — стверджує начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
Врахувавши зауваження обидвох сторін, виконком міськради відтермінував видачу містобудівних умов. Остаточне рішення приймуть після отримання відповіді від київської комісії.