Перший президентський вояж Порошенка
Новий президент України ще до інавгурації заручився підтримкою перших осіб США і Європи
1Петро Порошенко ще до офіційного вступу на посаду президента відвідав Польщу у ролі новообраного глави України, де зустрівся з президентом Польщі Броніславом Коморовським, президентом США Бараком Обамою і президентом Австрії Гайнцем Фішером. А на четвер, 5 червня, запланована спільна офіційна вечеря Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
У Польщі від світових лідерів прозвучали заяви, які матимуть вплив на подальші відносини України з найвпливовішими державами.
«Часи імперій давно минули»
Проголошуючи промову з нагоди 25-річчя проведення перших демократичних виборів у Польщі, Барак Обама заявив, що часи імперій давно минули, і США ніколи не визнають анексію Криму з боку Росії.
«Ми стоїмо разом, бо віримо, що боротьба за мир та безпеку є відповідальністю кожного народу. Часи імперій та сфер впливу вже у минулому. Більші народи не можуть залякувати менших чи диктувати їм свою волю», - сказав Обама, якого цитує УНІАН.
Американський президент наголосив, що США не визнає захоплення Росією українського Криму і повністю підтримує Україну в її демократичних устремліннях.
«Перо ручки ніколи не може слугувати для крадіжки чиєїсь землі, тому ми не визнаємо окупації Криму чи порушення суверенності України», - сказав президент.
Обама також провів паралелі між подіями українського Євромайдану та польською боротьбою проти комунізму, заявивши, що його країна підтримуватиме всіх людей у світі, які будуватимуть демократію.
Повідомляється, що серед натовпу, який зібрався на Замковій площі польської столиці було чимало людей, які тримали українські прапори.
«Мудре рішення»
Перед згаданим виступом глава Білого Дому провів зустріч з новообраним президентом України Петром Порошенком. Під час переговорів Вашингтон згодився надати Україні $5 млн допомоги на закупівлю бронежилетів, приладів нічного бачення та обладнання для військового зв'язку.
Обама також заявив, що обрання Порошенка президентом України було «мудрим вибором» для України в скрутний час.
«Я був глибоко вражений баченням ситуації пана Порошенка, зокрема, через його великий досвід у бізнесі», - цитує американського президента агенція АР.
Окрім цього, Обама повідомив, що Сполучені Штати допоможуть Україні позбутися залежності від російських енергоносіїв та відродити економіку. За його словами, зустріч лідерів країн «Великої сімки» в Брюсселі, куди президент США вилетів після участі у варшавських урочистостях, «буде важливою демонстрацією підтримки пана Порошенка з боку економічної спільноти».
Економічна частина Асоціації з ЄС після інавгурації
У Варшаві новообраний глава України також зустрівся з президентом Австрійської Республіки Гайнцем Фішером.
Як повідомляє прес-служба Порошенка, під час зустрічі сторони обговорили план миру та стабілізації на сході України й першочергові кроки для відновлення правопорядку.
Також на зустрічі Порошенко повідомив Фішеру про готовність підписання економічної частини угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
«Прагнення до євроінтеграції захищали ми на Майдані, саме тому я готовий підписати економічну частину угоди про асоціацію і ввести зону вільної торгівлі з ЄС одразу після інавгурації», - заявив Порошенко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Порошенко також обговорив з Фішером кроки по боротьбі з корупцією в Україні. Крім цього, лідери країн говорили про встановлення сприятливого бізнес-клімату в Україні, зокрема і для австрійських інвесторів.
Нагадаємо, інавгурація новообраного президента України відбудеться 7 червня.