Перший театр зіграє виїзну виставу у покинутому костелі на Львівщині
Політична драма має привернути увагу до проблем збереження культурної спадщини
Львівський Перший театр зіграє виставу «Pentecost» у покинутому костелі с. Демня Миколаївського району. У такий спосіб організатори хочуть привернути увагу до теми збереження культурної спадщини. Вистава відбудеться у неділю, 23 серпня.
За сюжетом вистави, події відбуваються у закинутій церкві на Балканах. У ній віднайшли середньовічну фреску, і це спричиняє гострі дискусії на актуальні теми сьогодення — конфліктів, війни, місця культури в таких умовах. Режисерка вистави пояснює, що універсальною для всіх є мова мистецтва, музики, яку розуміють всі, адже це мова любові.
Цю постановку вирішили перенести у стіни забутого костелу с. Демня, щоб в такий спосіб підняти актуальну для України тему збереження національної культурної спадщини.
«Під час радянської окупації він слугував то колгоспним складом, то спортзалом місцевої школи. Від 90-х років костел просто закинутий. Стан, в якому перебуває храм, тільки підсилить теми, які піднімає режисер Лариса Діденко у своїй виставі «Pentecost»: дискусії про цінності, гуманізм, про культуру, яка стала заручником політики», — пояснює організаторка, засновниця проекту «Під Зорею Пінзеля» Івона Лобан.
Крім того, у селі Демня народилися всесвітньо відомі митці брати Дзиндри. Також тут похований меценат і засновник театру Заньковецької Станіслав Скарбек. У сусідньому селі Заклад є його палац, старовинний цвинтар. І цей край заслуговує більшої туристичної уваги, розповіла ZAXID.NET Івона Лобан.
Актори Першого театру цією виставою продовжать святкування його 100-річчя, протягом якого вони робили постановки у незвичних місцях.
Проект «Під Зорею Пінзеля» створений ГО «Арт-студія Івони Лобан» у 2017 році для популяризації творчості скульптора Пінзеля і привернення уваги до збереження пам’ятки національного значення в аварійному стані костелу Всіх Святих у с. Годовиця (1758 р.). У ньому теж раніше організовували концерт.
Костел Матері Божої у с. Демня збудований у 1913 році. В наш час будівля пустує і поступово руйнується.