Петиція про відмову від маршруток стала третьою, яку на сесії розглядатимуть львівські депутати
Ця електронна петиція менше ніж за тиждень набрала понад 500 необхідних голосів
Петиція про повну відмову від малогабаритних автобусів та переходу на великий транспорт у Львові станом на 1 лютого 2018 року набрала 670 голосів із 500 потрібних. Тому електронний документ зобов'язані розглянути на одній із найближих сесій.
«Цілком імовірно, що це буде 15 лютого. Якщо петиція отримає підтримку депутатів у сесійній залі, відповідно на наступне пленарне засідання виконавчий орган повинен підготувати дорожню карту щодо втілення ідеї в життя, а в разі необхідності – розробити певні нормативні акти», – розповів начальник відділу громадського партнерства Львівської міської ради Орест Файфурка.
Менше ніж за тиждень петиція набрала понад 500 підписів, які необхідні для розгляду у мерії. Це один із найвищих показників з того часу, коли Львівська міськрада змінила правила збору підписів під петиціями і запровадила обов’язкову ідентифікацію через BankID після скандалу з накруткою голосів за одну з петицій.
Тим часом, співавторка петиції, керівниця громадської організації «Інститут інноваційного врядування» Анна Мисишин не дивується, чому документ так швидко зібрав необхідну кількість голосів.
«Про комфортний і великий транспорт я мрію щоранку, коли їду на роботу. Проте з малими маршрутками вчасно в центрі не опинишся. Бажання зареєструвати петицію про те, щоби «пересадити» львів'ян на великогабаритні автобуси посилилося тоді, коли я приїхала з-за кордону. В європейських країнах транспорт оснащений пандусами, місцями для інвалідів, кнопками «Стоп», щоби люди натискали їх, а не кричали, аби водій зупинився на наступній зупинці», – пояснила Анна Мисишин.
Замінити жовті «Богдани» та «Еталони» на автобуси, наприклад, такі, як «Електрон», мешканці міста вважають доброю ініціативою.
«Тільки головне, щоби вони були», – зізнається львів'янин Микола.
Проте перевізники та чиновники переконують: відмовитися від малогабаритних маршруток так швидко не вдасться.
«Не можна одразу перейти на великі 12-метрові автобуси. У Львові передбачені, як великі, так і малі», – пояснив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.
А заступник мера з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак каже: мова йде про десятки мільярдів гривень, які треба скерувати на цей проект.
«А ще варто зрозуміти, що трамваї і тролейбуси – це не тільки транспорт, який їде, а й тягові підстанції, кабелі, рейки, контактні мережі. На це потрібно десятиріччя», – вважає Сергій Бабак.
Раніше він заявив, що відмовитись від маршруток за два роки неможливо.