Львівська мерія виявила спробу фальшування електронних петицій
Невідомі підробили понад 70% голосів за відставку керівниці управління комунальної власності ЛМР
Львівська мерія виявила фальшування голосів за петицію про звільнення керівниці управління комунальної власності Інни Свистун. Більше 70% голосів за цю петицію були надіслані з однієї IP-адреси. Про це під час засідання депутатської комісії 24 травня заявила сама Інна Свистун.
Керівник ІТ-управління ЛМР Тимофій Александронець підтвердив ZAXID.NET, що при голосуванні за петицію про звільнення Інни Свистун відбулася накрутка голосів.
«У нас є відповідний технічний висновок про те, що більше 70% підписів за цю петицію були накручені, тобто надсилалися з однієї ip-адреси. Зараз ми закінчуємо підготовку усіх матеріалів і невдовзі їх опублікуємо. Є висновок, що це накрутка, і ми надамо відповідні докази», – пояснив Тимофій Александронець.
Зареєстрована 24 березня петиція з вимогою звільнення Інни Свистун отримала 1039 підписів. Нагадаємо, ЛМР зобов'язана офіційно розглядати ті електронні петиції, які упродовж 60 днів набирають більше 1000 підписів.
Оскільки для реєстрації на сервісі е-петицій ЛМР потрібно вказувати індивідуальний мобільний номер та поштову скриньку, то, за словами Александронця, невідомі особи мали купити більше 700 стартових пакетів і створити стільки ж унікальних email-адрес. Зазначимо, що ціна стартового пакету в середньому становить 20-25 грн, тобто для того, аби проголосувати 700 разів під петицією потрібно було витратити близько 14 000 грн.
Чи голоси з фейкових екаунтів були задіяні при розгляді інших петиції, у ЛМР ще не досліджували, однак надалі це перевірятимуть. Як запевнив Тимофій Александронець, усі ці екаунти одразу занесли у «чорний список».
«Це перший випадок, коли голосування за петицію доведеться визнати недійсним. Усі голоси, які були накручені, ми скасуємо і петиція далі продовжить набирати голоси», – додав Александронець.
Докази про накрутку голосів і детальнішу інформацію про цю ситуацію ЛМР презентує під час брифінгу 25 травня, коли підводитимуть підсумки роботи сервісу електронних петицій.
Зазначимо, що петицію про звільнення Інни Свистун 16 травня розглядали на засіданні депутатської комісії законності, де виступав також автор цієї петиції – львівський адвокат Олексій Різник. За даними сайту Варіанти, Різник є адвокатом відомого львівського бізнесмена і депутата ЛМР Григорія Козловського. Сам Козловський під час розгляду цього питання зізнався, що саме він став ініціатором звільнення Інни Свистун. Тоді ж депутати вирішили дочекатись висновку ІТ-фахівців, чи справді усі підписи за цю петицію можна враховувати.