Після голосування Ляшко показав журналістам свій бюлетень, порушуючи закон

Політик заповнив бюлетень у кабінці для голосування, але перед тим, як кинути його у скриньку, розгорнув та показав журналістам

У неділю, 31 березня, кандидат у президенти України та лідер Радикальної партії Олег Ляшка після голосування на виборчій дільниці порушив закон, показавши журналістам свій заповнений бюлетень. Комітет виборців України уже відреагував на цей інцидент, заявивши, що Ляшку загрожує покарання від 1,7 тис. грн штрафу до 3 років обмеження волі.

Відео того, як Олег Ляшка та його дружина Росіта голосували на одній з виборчих дільниць, оприлюднили на офіційній сторінці Ляшка у Facebook. Політик заповнив бюлетень у кабінці для голосування, але перед тим, як кинути його у скриньку, розгорнув та показав журналістам. На бюлетені Ляшка поставив відмітку навпроти свого прізвища.

Приблизно через дві години після публікації відео Комітет виборців України відреагував на цей інцидент. У повідомленні КВУ вказано, що згідно з ст. 7 Закону «Про вибори Президента України» голосування на виборах президент є таємним. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Тому, згідно з ст. 159 ККУ Ляшку загрожує покарання у вигляді штрафу (1,7 тис. грн – 5,1 тис. грн), виправних робіт чи обмеження волі до 3 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук