Помер Богдан Гаврилишин

Один з найбільш відомих українців відійшов у вічність

СуспільствоZAXID.NET, 24 жовтня 201617911
Помер Богдан Гаврилишин
Богдан Гаврилишин помер у родинному колі у Києві 24 жовтня 2016 року

Під ранок 24 жовтня 2016 року  у 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин.

Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві. Про це ZAXID.NET повідомили у Благодійному фонді Богдана Гаврилишина. Смерть настала близько 05:00 24 жовтня.

Один з найбільш відомих українців у світі Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець Тернопільської області.

Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після – в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips», радником кількох країн.

Був радником першого президента України Леоніда Кравчука, чотирьох голів Верховної Ради та трьох прем’єр-міністрів. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації «Пласт». Очолював фонд Богдана Гаврилишина в Києві і фундацію «Відродження» в Женеві.

Автор книг – «Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).

Богдан Гаврилишин входив до складу створеної у 2011 році ініціативної групи «Першого грудня», яка об’єднала найвідоміших українських інтелектуалів і громадських діячів.

За значний внесок в розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від Президента України, орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП), а також «Золотим гербом міста Львова».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук