Один з найвідоміших українців Богдан Гаврилишин був не лише видатним економістом та громадським діячем, але й активним членом «Пласту». Свою велику економічну кар'єру він починав як звичайний лісоруб у Канаді. Його знали як великого мрійника, оптиміста та справжнього друга молоді.
Богдан Гаврилишин помер 24 жовтня у віці 90 років. Свій ювілей меценат відзначив тільки 19 жовтня.
ZAXID.NET згадує найкращі цитати цього видатного українця з його інтерв'ю різних років.
* * *
«Мистецтво життя – це здатність суміщати те, що ми хочемо, з тим, що можемо, раціональне й емоційне в нас, особисті досягнення і вплив на життя людей поряд з нами».
*
«Все, що я зробив у житті, я починав із мрії. Я переконаний: надзвичайне — можливе, якщо ви лише відчуєте цей стан».
*
«Я всім це повторюю: починайте з великих мрій! Думайте не тільки про те, які наступні капці купити! Вірте у свої сили – вирішите щось зробити, то навчитеся і зробите. Але найперше – мрія!»
*
«Якщо б я не став пластуном, моє життя було б зовсім інакше, я був би зовсім іншою людиною. Це закріпило мою ідентичність».
(фото Благодійного фонду Богдана Гаврилишина)
*
«Віддавати щось - більше задоволення, аніж отримувати самому».
*
«Зараз у світі склалася така ситуація, що всі дедалі менше виграють, а більше програють. Тому нам потрібно переходити на нову парадигму - де б всі щось вигравали. Для тої парадигми потрібні два елементи: універсальна декларація обов'язків і перехід на співпрацю».
*
«Ми [українці] могли би багато чого зробити для світу, бо він загалом хворий. Недуга — це коли людина не має жодної духовної цінності. Збереглися тільки матеріальні. А ми не такі».
*
«Україна має фантастичний потенціал. І мова не тільки про природні ресурси, а й про людей. Але її треба не просто трансформувати, а тотально поміняти все, що маємо».
*
«Ми вже перетворилися з плюроетнічного народу на плюроетнічну патріотичну українську націю. Це вже дуже добрий результат».
(фото Історичної правди)
*
«Слухати – важливіше, ніж говорити».
*
«Людині доконче потрібно мати дві точки зору, так само потрібно мати дві вищі освіти – це запорука її мудрості».
*
«Надзвичайно важливо бачити добро в людях. Всі ми розуміємо, що в кожній людині є як добрі риси, так і злі. Важливо бачити перше».
*
«Знаєте, я старий чоловік, перехворів усіма хворобами, переніс з десяток операцій… І це спілкування з такими натхненними молодими українцями дає мені можливість мріяти і жити в майбутньому. Я живу в майбутньому. Я щаслива людина».
*
«Я думаю, що щастя можна викликати, що його можна спровокувати. Усе просто — для цього треба справді буйно мріяти».