Порошенко затвердив положення про порядок проходження іноземцями служби у ЗСУ

Президент України Петро Порошенко в п’ятницю, 10 червня, підписав указ «Про затвердження положення про проходження військової служби в Збройних силах України іноземцями та особами без громадянства».

Як повідомила прес-служба президента, «указ спрямований на унормування визначеної законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” системи комплектування посад рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом Збройних сил України іноземцями та особами без громадянства».

В оприлюдненій інформації зазначається, що підписання цього указу дозволить іноземцям та особам без громадянства, які раніше не проходили військову службу в Збройних силах України, але які наразі перебувають у військових частинах, «сумлінно виконати в добровільному порядку свій обов’язок із захисту незалежності й територіальної цілісності України ».

Указ набуває чинності з дня його опублікування.

В опублікованому положенні про проходження військової служби в ЗСУ іноземцями та особами без громадянства йдеться, що можуть бути прийняті на військову службу за контрактом у ЗСУ ті іноземці, які на законних підставах перебувають на території України і добровільно виявили таке бажання. Іноземці можуть укласти договір про проходження військової служби за контрактом осіб рядового складу або про проходження військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

«Перелік посад, які не можуть бути заміщені іноземцями, визначається наказом Генерального штабу Збройних сил України», – йдеться в положенні.

Крім того, для прийнятих на контракт до ЗСУ іноземців встановлюється випробувальний термін два місяці.

Як відомо, 6 жовтня 2015 р. Верховна Рада України дозволила проходити військову службу в ЗСУ іноземцям та особам без громадянства. Згідно з прийнятими змінами, дозволяється вступати на військову службу і проходити її іноземцям та особам без громадянства за контрактом на посадах рядового, старшинського складу в Збройних силах України та інших військових формуваннях. 3 листопада 2015 р. Порошенко підписав закон, який дозволяє іноземцям служити в Збройних силах України. Закон набув чинності 12 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук