В Україні набув чинності закон, що дозволяє іноземцям служити в ЗСУ

СуспільствоЮлія Поліковська, 12 листопада 20154860
В Україні набув чинності закон, що дозволяє іноземцям служити в ЗСУ

Набув чинності закон України, що дозволяє проходити військову службу у Збройних Силах України іноземцями та особам без громадянства. Закон 716-VIII опублікований в урядовій газеті «Урядовий кур’єр» за 11 листопада 2015 рік (№40) і вступає в силу на наступний день після публікації.

Відповідно до закону, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, озвучують і підписують зобов’язання. При виконанні обов’язків на службі носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються військові звання.

Проходження військової служби здійснюється іноземцями та особами без громадянства – за контрактом на посадах рядового і сержантського та старшинського складу у ЗСУ. Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця.

Разом з тим законом визначається поняття «найманство». Згідно з документом, найманцем є особа, яка: спеціально завербовано на місці або за кордоном для того, щоб битися у збройному конфлікті; фактично бере безпосередню участь у воєнних діях; бере участь у військових діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій в дійсності обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває у конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, обіцяну або виплачувану комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять в особовий склад збройних сил даної сторони.

Також найманцем вважають особа, яка не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, що постійно проживає на території, контрольованою стороною, що знаходиться в конфлікті; не входить в особовий склад збройних сил сторони, що перебуває в конфлікті; не надіслана державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов’язків як особи, що входить до складу її збройних сил.

Нагадаємо, 3 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє іноземцям служити в ЗСУ.

В адміністраціх президента пояснили, що завдяки дії цього закону буде підвищено боєздатність ЗСУ та інших військових формувань, країна отримає кілька боєздатних, досвідчених та вмотивованих підрозділів рівня батальйону загальною кількістю до тисячі осіб.

За рахунок іноземців, які увійдуть до лав ЗСУ та інших військових формувань, також зменшиться потреба призову на військову службу під час мобілізації на особливий період громадян України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук