Порошенко затвердив склад делегації в слуханнях трибуналу ООН щодо звільнення моряків
Делегацію очолює заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль
Чинний президент Петро Порошенко затвердив склад делегації України для участі в публічних слуханнях Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо вимоги України про звільнення українських моряків і суден, захоплених Росією в районі Керченської протоки в листопаді минулого року.
Делегацію очолює заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.
До складу делегації увійшли помічник командувача Військово-морських сил Збройних сил України з правової роботи - начальник юридичної служби Леонід Залюбовський, заступник директора Департаменту - начальник відділу тимчасово окупованих територій Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Оксана Золотарьова та начальник штабу - перший заступник командувача ВМС ЗСУ Андрій Тарасов.
Указом Зеркаль дозволяється залучати для забезпечення роботи української делегації представників державних органів, адвокатів, радників, експертів і технічних працівників.
Згідно з документом, главі делегації доручено здійснювати підготовку та подання процесуальних документів, позиційних, доказових та інших матеріалів, необхідних для розгляду справ України проти Російської Федерації щодо імунітету трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів у порядку статті 290 Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права 1982 року та Додатка VII до неї.
Кабінету міністрів доручено забезпечити фінансування витрат, пов'язаних із участю делегації України у слуханнях.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські силовики у Керченській протоці біля окупованого Росією Криму обстріляли українські кораблі, захопили їх і 24 членів їхніх екіпажів. Троє моряків при цьому були поранені. Усіх захоплених українців тримають під вартою у СІЗО в Москві, їм інкримінують незаконний перетин кордону.
Україна розцінює своїх моряків як військовополонених. Росія вважає по-іншому і звинуватила їх в скоєнні кримінального злочину. Крім того, про визнання себе військовополоненимизаявили також усі 24 моряки.
16 квітня Україна звернулася в Міжнародний трибунал з морського права (ITLOS) щодо застосування тимчасових заходів з метою звільнення моряків. Україна в своєму запиті посилається на конвенцію ООН з морського права (UNCLOS), згідно з якою військово-морські судна і їх персонал мають абсолютний імунітет. Іноземні держави не можуть їх заарештовувати, затримувати і піддавати судочинству. Захоплення Росією кораблів у Чорному морі і спроба кримінального переслідування українських моряків грубо порушує UNCLOS.