Правосуддям у справі Тимошенко й не пахне, - адвокат
Захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко називає постанову суду про проведення судмедекспертизи Ю.Тимошенко абсурдною та безпрецедентною.
"Це черговий безпрецедентний випадок, коли людина перебуває в стаціонарному медичному закладі на лікуванні, а їй призначають експертизу на стадії, коли клопотання не передбачено. В нас абсурдна ситуація. Юлія Тимошенко перебуває на лікуванні в медичному закладі. Людина хворіє, і ніхто не ставить це під сумнів. Якщо вона здорова, виписуйте її з лікарні, а потім порушуйте питання про якісь експертизи", - сказав С.Власенко.
Він також зазначив, що тричі надавав суду висновок німецьких лікарів про стан здоров'я екс-прем'єра. Тому, на його думку, суд має об'єктивну інформацію про її здоров'я.
"Я сьогодні передав іще один висновок лікарів клініки "Шаріте", але суд він не цікавить. Суду потрібна експертиза тих самих лікарів, які півроку казали, що Тимошенко здорова, саме тих людей, які пропонували її лікувати в камері Качанівської колонії", - сказав він.
Захисник зазначив, що постанова суду також обмежує експертів у термінах проведення експертизи до 10 липня, коли призначено наступне засідання суду в справі.
Водночас С.Власенко висловив задоволення тим, що рішення про призначення судмедекспертизи було ухвалено в присутності спостерігачів від Європарламенту Олександра Кваснєвського та Пета Кокса.
"Думаю, вони матимуть можливість сформувати власне уявлення про правосуддя по-українськи, про правосуддя з якимись пластиковими кубами (скляна огорожа навколо місця підсудного в суді – ред.), у яких стоять фікуси й лежать килими на підлогах. Але ні фікуси, ні килими ніяк не стосуються правосуддя. Правосуддям у справі Тимошенко й не пахне", - зазначив С.Власенко.
На його думку, мета призначення судмедекспертизи - якнайшвидше оголосити вирок у справі ЄЕСУ.
"Вони хочуть, щоб Тимошенко була присутня на судовому засіданні, а не брала в ньому участь. Це грубе порушення права на захист", - наголосив С.Власенко.
Нагадаємо, що 25 червня 2012 року Київський районний суд Харкова постановив до 10 липня провести судово-медичну експертизу, яка б засвідчила можливість чи неможливість підсудної Юлії Тимошенко брати участь у судовому процесі.