Прем’єр-міністр приховав інформацію про свій науковий ступінь через диплом «недержавного зразка»
Олексій Гончарук прокоментував свій диплом доктора філософії в галузі права
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зізнався, що не є науковцем і ніколи науковою діяльністю не займався. Раніше ЗМІ виявили, що Гончарук має науковий ступінь доктора філософії в галузі права, але не вказав цього у своїй офіційній біографії.
Як під час брифінгу 16 жовтня зауважив Гончарук, ступінь доктора філософії у галузі права він отримав завдяки диплому «недержавного зразка», і тому не дуже коректно цю інформацію розміщувати в офіційному життєписі.
«Я – не вчений, ніколи наукою професійно не займався. Я не думаю, що це достатня підстава, аби вказувати це як офіційний щабель у біографії», – наголосив він, інформує канал «24».
В офіційній біографії 35-річного Олексія Гончарука на сайті Кабміну йдеться про те, що посадовець має три вищі освіти. Зокрема, закінчив Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціальністю «правознавство», Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «державне управління» та Києво-Могилянську бізнес-школу. Крім того, Гончарук – випускник недержавного «Аспен Інституту Київ».
Перед призначенням Гончарука на посаду прем’єра журналісти «Української правди» з’ясували, що він має ще науковий ступінь доктора філософії у галузі права і є доцентом кафедри фінансового та банківського права Інституту права імені Володимира Великого.
До слова, доктор філософії – науковий ступінь у більшості країн світу. В Україні тимчасово (на перехідний період) запровадили з липня 2016 року замість наукового ступеня кандидат наук, присудження якого триватиме до 31 грудня 2020 року
Доктор філософії – це освітній і водночас перший науковий ступінь, що здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра. А доктор наук — це другий (вищий) науковий ступінь, що здобувається особою на науковому рівні вищої освіти на основі ступеня доктора філософії і передбачає набуття найвищих компетентностей у відповідній науковій галузі.