Прес-секретар Кучми озвучила підсумки зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську
Прес-секретар представника України у Тристоронній групі, Леоніда Кучми Дарка Оліфер розповіла про результати зустрічі у Мінську 26 серпня за участю представників ОРДЛО. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 26 серпня.
За її словами, українська сторона заявила про необхідність повного безстрокового припинення вогню в Донбасі з 1 вересня 2016 року.
«У цей день розпочнеться новий навчальний рік. Тільки на підконтрольній Україні частині Донбасу в школи і дитсадки підуть понад 150 тисяч дітей. Ми наполягаємо, що всі діти Донецької та Луганської областей, незалежно від місця проживання, мають право на турботу і безпеку. Саме тому Україна наполягає на повному припиненні вогню», - заявила вона, додавши, що Україна виконує Мінські угоди, і закликає Російську Федерацію і ОРДЛО не порушувати взяті на себе зобов'язання і з 1 вересня 2016 року все-таки припинити стріляти.
Повернення Києву контролю за українсько-російським державним кордоном
Прес-секретар Кучми підкреслила, що режим тиші, відвід важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ стануть основою для повноцінної реалізації перших і ключових пунктів Мінських домовленостей, а саме повернення Україні контролю за українсько-російським державним кордоном.
Звільнення заручників
Оліфер також повідомила, що Україна продовжує роботу з визволення заручників. «Заради того, щоб 107 людей змогли повернутися до своїх близьких, Україна готова йти на серйозні компроміси. Ми вимагаємо негайно звільнити громадян і виступаємо проти шантажу з цього питання: амністія стосується іншого пункту Мінських угод, і його рішення ніяк не пов'язане із звільненням людей», - заявила вона.
Крім того, українська сторона знову вимагає допуску міжнародних гуманітарних організацій до тих, кого незаконно утримують на непідконтрольній Україні частині Донбасу.
Відновлення інфраструктури в Донбасі
Прес-секретар Кучми також повідомила, що в рамках засідання економічної підгрупи досягнутий істотний прогрес у реалізації інфраструктурного проекту з водопостачання - мова йде про відновлення повноцінної роботи станції Карбоніт у Луганській області.
За її словами, минулого тижня укладено договір про постачання води з цієї станції, яка буде забезпечувати водою близько 400 тисяч жителів Донбасу. Оліфер уточнила, що підготовка документа йшла більше року: необхідно було знайти такий механізм постачання води та оплати за неї, який би перебував виключно в рамках українського правового поля, і такий механізм був знайдений.
Зараз Карбоніт працює лише на третину своїх потужностей. У той же час продовжується пошук рішення щодо складання доповнення до цього договору, де буде визначено механізм погашення боргів за воду в Луганській області, це понад 300 мільйонів гривень.