Президент прокоментував ухвалення резолюції ПАРЄ щодо російської агресії в Україні

Президент прокоментував ухвалення резолюції ПАРЄ щодо російської агресії в Україні
ПАРЄ вперше визнала Росію країною-агресором та закликала її вивести свої війська з України

Президент Петро Порошенко відреагував на рішення ПАРЄ ухвалити резолюцію щодо політичних наслідків російської агресії в Україні та захисту проти порушень прав людини на окупованих територіях. Він зазначив, що це є спільною перемогою української дипломатії у своєму дописі на Facebook.

За його словами, ПАРЄ вперше визнала Росію країною-агресором, закликала її вивести свої війська і припинити військову підтримку бойовиків та чітко підтвердила беззаперечну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, включаючи Крим.

«Це є спільна перемога української дипломатії, депутатів Верховної Ради України та проукраїнської міжнародної коаліції», – вважає президент.

Порошенко висловив щиру вдячність доповідачам ПАРЄ Крістіні Зеленковій (Чехія) та Марілуізе Бек (ФРН) за підтримку України на шляху реформ, засудження російської агресії та репресій Росії проти українських громадян на території тимчасово окупованого Криму та Донбасу.

Президент також підтримав заклики ПАРЄ до єднання Європи і вироблення спільної європейської стратегії для протидії зусиллям Росії щодо дестабілізації геополітичної ситуації.

«Вважаю передчасним порушення питання про відновлення повноважень російської делегації в ПАРЄ до повного припинення російської агресії та брутального порушення основоположних норм міжнародного права, в тому числі Ради Європи, а також повного відновлення територіальної цілісності України», – підсумував Порошенко.

Нагадаємо, що 12 жовтня ПАРЄ прийняла дві резолюції щодо України, однією з ключових тез яких є продовження санкцій проти РФ до повного відновлення суверенітету України і відмова від заклику прийняти російську делегацію в Асамблею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук