Президент США схвалив оборонний бюджет з $250 млн для України
Документ підготував, зокрема, сенатор-республіканець Джон Маккейн
У понеділок, 13 серпня, президент Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2019 фінансовий рік. Загальна сума закону про «Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони» (NDAA) становить 716 мільярдів доларів. Серед витрат, які передбачені бюджетом, вказані 250 млн. доларів для оборонної допомоги України, пише «Новинарня».
«Документом передбачено виділення Міністерству оборони США 250 млн. доларів для надання безпекової допомоги Україні, у тому числі у вигляді летальної оборонної зброї. Щиро вдячні нашому ключовому стратегічному партнерові – Сполученим Штатам Америки – за послідовну та дієву підтримку у боротьбі з російською агресією», – зазначили з цього приводу в посольстві України в США.
Документ містить положення про продовження співпраці з Україною в питанні кібербезпеки, що передбачає допомогу Києву у посиленні власних спроможностей щодо захисту від кібератак, передає «Голос Америки».
Також у розділі про «посилення стримування російської агресії у Європі» йдеться про посилену безпекову допомогу Україні та підтримку реформ оборонного сектору.
Загалом, NDAA закладає «розвиток і впровадження комплексної стратегії співробітництва у галузі безпеки, яка пояснює та визначає пріоритети підтримки союзників та партнерів у Європі, включаючи Естонію, Латвію, Литву, Польщу, Румунію, Болгарію, Україну, Молдову та Грузію».
Також передбачено «вивчення можливості збільшити періодичність та масштаб проведення військових навчань НАТО в Чорному морі за участі України та Грузії».
Характеризуючи новий військовий бюджет, президент США Дональд Трамп у виступі на військовій базі Форт-Драм у штаті Нью-Йорк перед урочистим підписанням документа наголосив, що йдеться про найбільше зростання витрат на оборону протягом десятиліть.
За словами Трампа, оборонний бюджет-2019 дасть військовим США можливість перемогти в будь-якому конфлікті.
«NDAA також зміцнює нашу підтримку союзникам в Європі проти російської агресії, через надання фінансування для ініціативи стримування в Європі. У протистоянні цим небезпекам, ми знаємо, що слабкість – найбільш певний шлях до конфлікту і надзвичайна потужність є найбільш певним засобом нашої оборони», – заявив Трамп.
Як відомо, документ, який підписав президент, був підготовлений сенатором-республіканцем Джоном Маккейном, і він втілює багато пріоритетів Маккейна, в тому числі жорсткий підхід щодо Росії, передає «Голос Америки».
Він також передбачає пом’якшені обмеження на урядові контракти з китайськими телекомунікаційними гігантами ZTE і Huawei. При цьому законопроект посилює повноваження Комітету з іноземних інвестицій, який визначає, чи становлять ті або інші інвестиції загрозу для національної безпеки. Вважається, що ця міра спрямована переважно проти Китаю.