Присутність військ РФ на Донбасі довели за допомогою Google Maps

СвітРоман Ганкевич, 28 травня 201511120
Присутність військ РФ на Донбасі довели за допомогою Google Maps
фото Atlantic Council
Військовослужбовці російської армії на підбитому БМД неподалік Донецька

Вашингтонський аналітичний центр «Атлантична Рада» (Atlantic Council) оприлюднив доповідь, в якій, як стверджують автори, наводяться «незаперечні докази» участі російської армії в конфлікті на сході України, що ґрунтуються на загальнодоступних даних, таких як картографічні сервіси Google.

Робоча група Атлантичної ради доводить присутність російських військ в зоні бойових дій за допомогою даних з відкритих джерел, пише ВВС.

До робочої групи входили кілька експертів, у тому числі колишній посол США в Києві Джон Гербст.

Офіційні представники РФ поки ніяк не прокоментували публікацію звіту «Атлантичної ради» під назвою «Ті хто ховається на видному місці: війна Путіна в Україні» (Hiding in Plain Sight: Putin's War in Ukraine).

У документі вказується, що великі наступальні операції бойовиків ДНР і ЛНР починалися безпосередньо з російської території. На це вказують супутникові зображення, аналіз воронок від обстрілів і дані з відкритих джерел.

На російській території, прилеглій до кордону, в останні місяці виросла ціла мережа військових містечок і баз, «видима кожному, у кого є доступ до Google Earth або Google Maps», пишуть експерти «Атлантичної ради».

Дослідження задумане як спроба спростування російської офіційної версії подій і містить рекомендації того, як «використовувати засоби розвідки на викриття та протидію війні Путіна в Україні».

Експерти ради вважають, що російській «гібридній війні» потрібно протидіяти, «говорячи чітко, послідовно і публічно про російській військові формування в Україні», а не про «ополченців та місцевих сепаратистів».

Між тим, Росія заперечує присутність своїх військ в Донбасі і неодноразово відкидала усі наявні докази своєї участі в бойових діях. Російські офіційні особи кажуть, що на сході України воюють лише російські добровольці, а численні фото- та відеоматеріали, які свідчать про протилежне, - це підробка.

Нагадаємо, цього місяця українські бійці полонили російських громадян Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, які з тих пір неодноразово стверджували, що вони діючі військовослужбовці армії РФ, однак у російському міноборони кажуть, що ці люди давно звільнилися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук